Voolaid: peame Armeenia vastu olema enesekindlamad

Eesti jalgpallikoondis pidas Armeenias esimese treeningu 30-kraadises kuumuses. Kuigi koosseis on pisut õhemaks jäänud, loodetakse Armeeniaga Rahvuste liigas teisipäeval teha parem mäng kui laupäeval Gruusiaga.

Eesti jalgpallikoondist tabas väike tagasilöök juba enne pühapäevast ärasõitu Jerevani, kui selgus, et vigastuse tõttu peab maha jääma paremkaitsja Taijo Teniste ning klubi juurde peab lisaks Henrik Ojamaale naasma ka keskkaitsja Joonas Tamm.

"Vaatamata sellele, et Joonas tegi hea esimese mängu, peame me olema valmis ilma temata või ilma Karolita mängima ja selle jaoks on vaja mängitada sisse teisi keskkaitsjaid," sõnas koondise peatreener Karel Voolaid. "Praegu on meil valikus Märten Kuusk, Nikita Baranov ja liitus ka Henrik Pürg, ka nendel on vaja heas mõttes kindlust ja mänguvalmidust. Sügis on tihe, meil on kaks akent, kus on kuus mängu ja peame olema seal valmis."

Kolme põhimängija lahkumine pole meeskonnas tuju alla viinud. "Ma ei usu, et on mõjutanud, see käib tegelikult profispordi juurde ja vigastusi tuleb ja juhtub," tõdes poolkaitsja Mattias Käit. "Ma arvan, et praegu on siseelu meil okei ja tulebki nüüd teistel esile astuda."

Armeenias valitseb 30-kraadine kuumus, mis mängule kindlasti oma pitseri vajutab. Voolaiu sõnul on katsutud Gruusia mängust õppust võtta, et mitte ise nulli peale jääda.

"Me peame kindlasti palliga paremini tegutsema, olema enesekindlamad, meie rünnakud peavad olema ladusamad ja pikemad, et me ei läheks ainult ühe-kahe söödu peale otsima seda väravavõimalust. Peab tulema selliseid rünnakurütme, kus äärekaitsjad saaksid kõrgemale tõusta ja viia need pallid ikkagi värava ette, et tekitada väravavõimalusi," tõdes peatreener.

Armeenia - Eesti Rahvuste liiga kohtumise otseülekanne algab ETV2 eetris teisipäeval kell 18.50.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: