Voolaid Rahvuste liiga eel: tahame alagruppi kindlasti võita

Eesti meeste jalgpallikoondis alustab septembris Rahvuste liigat, kui C-liigas minnakse vastamisi Gruusia ja Armeeniaga. Koondise peatreener Karel Voolaiu sõnul on eesmärgiks võetud alagrupi võit.

Mis on koondise jaoks Rahvuste liiga resultaat, mida võib lugeda heaks?

Kindlasti see, mis on maksimaalne. Kui me selle alagrupi võidame, pakume rõõmu fännidele ja võistkond suudab endast maksimumi välja pigistada, siis on see maksimum, mille poole me sihime. Kõik, mis allapoole jääb, tuleb vaadata iga mängu järel, et mis olid need asjaolud ja teha lõpus kokkuvõte, miks mingi koht saavutati, mis on allpool esimest - kas see oli meist sõltuvalt või olid vastased tõesti nii head, et tuleb kaabut kergitada ja öelda, et seekord olid nemad paremad. Alagruppi tahame kindlasti võita ja mängime maksimumkohtadele.

Kuivõrd teistsuguse loogika järgi käib koondise komplekteerimine koroonaviiruse pandeemia taustal? Kas ja kuidas see protsessi mõjutab?

Mängijate komplekteerimine on täiesti tavaline. Meie lihtsalt reageerime teatud olukordadele, nagu viimastel päevadel on olnud. Marko Meerits (Nõmme Kalju) oli planeeritud kaasata ja kui talle seda ei võimaldata, siis peame leidma uue lahenduse. Elame teadmises, et ka mängijad, kes on välisriikides, nende puhul teeme kõik, et saada nad koondisesse. Kui on teatud piirangud, nagu näiteks Erik Sorga (DC United) puhul kujunes välja, peame olukorraga leppima ja leidma uue lahenduse. Eos me kedagi kõrvale ei jäta. Teeme kõik, et saada kokku parim võimalik koosseis.

Koondise nimekirjas on debütandina kirjas ka Itaalia klubi SPAL hingekirja kuuluv Georgi Tunjov. Mitmendana tema kandidaatide hulka pääses?

Teatud positsioonidest lähtuvalt on mingid valikud kergemad ja mingid raskemad. Minu valiku tegi raskemaks see, et mul ei olnud reaalset võimalust teda kevadistes sõprusmängudes Uus-Kaledoonia ja Leedu vastu ning Balti turniiril ja Soome vastu heas mõttes võistkonnas sisse mängitada (nimetatud kohtumised jäid ära - toim.). Nuputamist oli, aga see suve lõppfaas, Seria A (Itaalia kõrgliiga - toim.) lõppfaas andis häid signaale ja temaga kohtumisel saime asjad selgeks rääkida. Ma ei ütle, et praeguses seisus olen võtnud tema kaasamisel riski - tunnen end kindlalt ja tunnen end hästi. Lihtsalt me ei tea, kuidas Georgi Tunjov peaks esinema 11 Eesti koondise mängija kõrval, kui ta peaks mängima. Minu usk temasse on tänasel päeval väga tugev.

Eesti koondis võõrustab Gruusiat Tallinnas A. Le Coq Arenal 5. septembril kell 19.00 ja Armeeniaga mängitakse võõrsil 8. septembril. Alagruppi kuulub veel Põhja-Makedoonia, kellega kohtutakse oktoobris.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: