Rekordeid nihutanud Ronaldo aitas Juventuse 9. järjestikuse tiitli lävele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Itaalia jalgpalli kõrgliigas oli Torino Juventus esmaspäeval 2:1 üle vabalanguses Rooma Laziost ja on kindlustamas klubi üheksandat järjestikust meistritiitlit.

Viis minutit pärast teise poolaja algust tabas Juventuse portugallasest staari Cristiano Ronaldo löök Lazio kaitsja kätt ja otsustamiseks pea kolm minutit aega kulutanud VAR määras viimaks Juventuse kasuks penalti. Ronaldo saatis palli väravasse ning realiseeris kolm minutit hiljem Paulo Dybala algatatud kiirrünnaku, tehes seisuks 2:0.

Lazio jõudis punktile lähedale, kui 83. minutil vähendas Ciro Immobile Leonardo Bonucci vea järel penaltist kaotusseisu ja lisaminutitel tõrjus Juventuse väravavaht akrobaatilise hüppega Sergej Milinkovic-Savici karistuslöögi.

Neli vooru enne liigahooaja lõppu on Juventuse edu lähimate jälitajate Interi ja Atalanta ees vastavalt kaheksa ja üheksa punkti, viimasest neljast mängust kõigest ühe punkti noppinud Lazio jääb neljandana maha 11 silmaga.

Ronaldo ja Immobile võitlevad ka Serie A parima väravaküti tiitli nimel, mõlemad on sellel hooajal nüüd sihile jõudnud 30 korral. Esmaspäeval nihutas Ronaldo mitut rekordit: temast sai esimene mängija, kes on Serie A-s, La Ligas ja Meistrite liigas löönud vähemalt 50 väravat, samuti pole nüüdisajal Itaalia kõrgliigas 50 väravani kiiremini jõudnud ükski mängija. Ronaldo suutis seda 61 mänguga, varem oli rekord Ukraina legendi Andri Ševtšenko nimel, kellel läks 50 tabamuseni aega 68 matši.