Levadia ootab Maarjamäe halli kerkimist: talvel pole Pirital häid tingimusi

Riigiasutused ei suuda kokkuleppele jõuda, kas Maarjamäele kommunismiohvrite memoriaali kõrvale peaks jalgpallihall kerkima või mitte. Levadia jalgpalliklubi on halli ehitamist oodanud juba viimased viis aastat ning loodab, et lapsed ei pea enam lumel ja jääl treenima.

Justiitsminister Raivo Aeg on võtnud seisukoha, et Maarjamäe jalgpallihall planeeritud asukohta ei sobi. Linn on samas seisukohal, et hall ei sega. Mis aga noortest jalgpalluritest saab, kui halli tõesti ei tule?

"See oleks väga karm löök meie noortetööle, Levadia jalgpallikoolile ja ligi 400 lapsele, kes igapäevaselt ja -nädalaselt siin keskuses harjutavad," rääkis ERR-ile klubi pressiesindaja Indrek Petersoo. "Praegu, enne jaanipäeva, siin Maarjamäel jalgpalli mängida on ju tõeline muinasjutt. Aga novembrist märtsini meil praegu kahjuks häid tingimusi Pirita linnaosas ei ole."

Vähendatud mõõtmetega hall on mõeldud ainult laste treeninguteks. Praegu treenivad nad sama ala peal niikuinii, ainult õues, lageda taeva all, mis talvisel ajal võib tähendada miinustemperatuure ja lumehangesid. Halli on Levadia kaua oodanud.

"Unistus sellest hallist sündis vast juba 2007. aastal, kui Levadia selle keskuse renoveeris ja me hakkasime siin igapäevaselt jalgpalliga tegelema," meenutas Petersoo. "Asi läks vähekene konkreetsemaks 2015. aastal, kui detailplaneering sai algatatud. Eelmisel aastal sai detailplaneering ka kinnitatud, aga täna me oleme siis sellises ootusärevas faasis."

Räägitud on hallile alternatiivse asukoha leidmisest, kuid ühtki konkreetset ettepanekut pole Levadiale tehtud.

"See ilus suvi saab ühel hetkel läbi, tuleb novembrikuu ja kuskil peavad ju need meie jalgpallikooli lapsed edasi treenima. Mina küll väga loodan, et neil avaneb juba sügisel võimalus siin ikkagi halli minna ja treeninguid läbi viia, et nad ei pea enam treenima või peavad vähem treenima nendel libedatel ja lumistel väljakutel, nagu meil on," lõpetas Petersoo.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: