Seiklussportlased avasid Pääskülas hooaja

Seiklussportlased avasid Pääskülas hooaja
Seiklussportlased avasid Pääskülas hooaja Autor/allikas: Aldis Toome

Pühapäeval pealinna servas Pääskülas toimunud Icebug Winter Xdream avas seiklusportlaste hooaja, kui ligi 450 seiklejat trotsisid kesist talveilma ning kustutasid võistlusnälga vesistes ja poristes tingimustes toiminud "talvisel" seiklusvõistlusel.

Võistluse võitis segavõistkond Hawaii Express Team, kuhu kuulusid Andrei Gristsenko, Lauri Malsroos ja Mari-Liis Mõttus. Nad korjasid kokku kõik rajal olnud 140 punkti ja nende võiduajaks kujunes kolm tundi, 33 minutit ja 33 sekundit. Teise koha saavutas parim meeskond The Good The Bad&The Creative, kes läbis raja koosseisus Tõnis Erm, Andre Kull ja Imre Ojavere (140 p, 3:39.29). Kolmas koht kuulus üldarvestuses Estonian ACE Adventure meeskonnale, kuhu kuulusid Leivo Sepp, Timmo Tammemäe ja Rait Pallo (140 p, 3:56.12). Parim naiskond oli Hawaii Express Naised koosseisus Sille Puhu, Eleri Hirv, Piibe Tammemäe (122 p; 4:03.19.

Icebug Winter Xdream on talvine seiklusvõistlus, kus kolmeliikmelistel võistkondadel tuleb maastikult neljatunnise kontrollaja jooksul otsida kontrollpunkte. Eriliseks teeb võistluse formaadi asjaolu, et liikumisviisi valik rajal on vaba ehk kõrgeid kohti minnakse püüdma nii joostes, ratastel kui ka suuskadel. Liikumisviisi valik sõltub maastiku eripärast ja lumeoludest, seekord suuskadel keegi rajale ei läinud.

Xdreami hooaeg jätkub 26. aprillil Kabalas.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: