Nelli Differt: loomulikult on olnud hetki, kus tahaks lüüa käega

Foto: Priit Mürk/ERR

Eesti vehklemiskoondise liige Nelli Differt tunnistas intervjuus Vikerraadiole, et alati pole lihtne edukate kaaslaste varjus olla, aga praegu vaatab ta tulevikku optimistlikult ja teotahteliselt.

Differt võitis hiljuti tugeva MK-satelliitturniiri Splitis, aga Tallinna Mõõga võistkonnavõistluses lõid kaasa Katrina Lehis, Erika Kirpu, Julia Beljajeva ja Kristina Kuusk.

"On tore, et konkurents ja pinge - see on ju see, mis edasi viib! Samas vahepeal seesama - no miks ma seda teen, kui ma sinna kuidagi ei saa?" rääkis Differt. "Loomulikult on olnud hetki, kus tahaks lüüa käega. Aga praegu kindlasti mitte! Praegu on siht silme ees kõigile igati konkurentsi pakkuda."

Differt tunnistas, et Eesti epeevehklemise ümber on palju ka negatiivset kuma. "Aga mis sa teed, kui on tugevad naised? Konkurents ja intriigid käivad sellega lihtsalt käsikäes. Loomulikult, tore oleks, kui oleks positiivsust rohkem," ütles vehkleja.

"Võiks natuke rohkem tähelepanu pöörata headele tulemustele, mitte sellele käärimisele, mis seal taga käib. Aga Eesti rahvas on tulemustega ära ka hellitatud."

"Täna näiteks keegi 64 hulgast edasi ei jõudnud - nüüd on kindlasti uudised, et põruti [intervjuu oli tehtud laupäeval pärast Tallinna Mõõga individuaalturniiri - toim.]! jätkas Differt.

"Samas ei saa öelda, et põrumine on, sest osales üle 270 vehkleja ja viis naist oli 64 hulgas. See tähendab, et meie taha jäi üle 200 veel. Aga spordis loeb esimene, teine ja kolmas koht ning kui sa seal ei ole, siis loetakse seda põrumiseks."

Differti sõnul motiveerib teda spordis mõni hea tulemus või matš. "Alati ei peagi olema see, et võidan selle võistluse, aga kui teen enda jaoks midagi sellist hästi, mida pole varem teinud - see viib edasi! Kohati ka see, et kui ei võida, siis ükskord ma pean ju võitma! See paneb ka tööd tegema!"

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: