USA-s õpingud lõpetanud Talihärm valmistub tänavu uueks hooajaks teisiti

Foto: ERR

Laskesuusataja Johanna Talihärm on lõpetanud õpingud USA-s ja see on toonud kaasa ettevalmistuse muutuse algavaks hooajaks. Suveosa on jäänud samaks, muudatused on sügisestes plaanides.

Lõppenud nädalavahetusel võitis Johanna Talihärm Eesti meistritiitli sprindis ja mass-stardis oli ta viie trahviga viies. Õpingute lõpedes saab nüüd valmistuda teistmoodi ka algavaks võistlushooajaks.

"See saab olema esimene aasta, mil saan teha täielikult ettevalmistuse. Suvi on olnud sarnane ehk olen saanud täisajaga treenida, aga sügisel ei pea kooli minema ja see osa saab olema teistmoodi," rääkis Talihärm intervjuus ERR-ile.

Uus olukord võtab ära ka võrdlusmomendi varasemaga, aga enesetunde pealt saab ka üht-teist järeldada.

"Eelmine aasta ma ei võistelnud ühtegi võistlust sellisel ajal. Ma ei teandud tegelikult, mis mu seis on. Ma ei võistelnud Eesti meistrivõistlusi, ma ei võistelnud USA-s. Mul ei ole otseselt võrrelda. Ma arvan, et seis on hea ja ei ole põhjust muretsemiseks," kinnitas Talihärm.

Varasemast rohkem treenib Talihärm nüüd ka Eetsi kondisega, aga jätkuvalt on õhus võimalus teha üks treeningperiood uuesti Ameerikas.

"Praegu tean kindlalt, et lähen septembris Eesti koondisega Austriasse laagrisse ja oktoobris pean otsustama, kas lähen Eesti koondisega või lähen USA-sse. Novembris olen kindlasti Eesti koondisega lumelaagris," lisas Talihärm.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: