Tobreluts: saab paremini, aga on ka võimalik oluliselt kehvemini teha

Foto: ERR

Rootsis Östersundis jätkunud laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel pälvis Tuuli Tomingas naiste 15 km tavadistantsil 25. koha. Johanna Talihärm pälvis 28. koha ja Regina Oja lõpetas 59. positsioonil.

"Väga head tulemused. Kui ma algul vaatasin, et laskeolud olid päris keerulised ja favoriidid võtsid päris suuri trahve, siis ikkagi 17 sportlast suutsid lasta nulli või ühe trahvi," rääkis Eesti koondise peatreener Indrek Tobreluts intervjuus ERR-ile. "Lõpu poole tuul natuke vaibus ja olud läksid stabiilsemaks. Selle valguses kaks trahvi, saab paremini, aga on ka võimalik oluliselt kehvemini teha. Tuleb rahul olla sellistes kehvades oludes. Hea meel on selle üle, et Tuuli tundis end täna juba paremini, kui sprindidistantsil ja jälituses."

Talihärm näitas 43. sõiduaega, kaotades Aymonierile 2.44,7, Tomingas oli sõidukiiruse poolest 48. (+3.03,5) ja Oja 61. (+3.41,3).

"Süvaanalüüsi ei ole teinud, aga Johanna läks ka pigem tegema head laskmist ja võttis esimest poolt rahulikumalt. Mõned sekundid jäid ka sinna," rääkis Tobreluts. "Sportlastelt pole tagasiside veel saanud, kuidas suusad toimisid ja kuidas oli ensetunne, aga see selgub hiljem. Kehvasti kindlasti midagi ei olnud. Johanna päris sellist sõitu ei teinud nagu sprindis, aga see oli tal seal ka kajrääri parim sõit. Pigem tegi ta täna korraliku sõidu nii suusarajal kui ka lasketiirus."

"Lamadeslaskmisel on nii treeningutel kui ka pealelaskmisel näha, et Johanna on leidmas seda kindlust ja eks see vist nii ongi, et harjutades see tuleb," jätkas Tobreluts. "Eks seal USA-s on see laskmine natuke tagaplaanil, üksi põlveotsas on keerulisem areneda ja harjutada. Nende võistlustega on see pool oluliselt paranenud."

Rene Zahkna kurk ei ole paremaks läinud ning Tobrelutsu sõnul paarissegateate ja teatesõidu huvides Zahkna individuaaldistantsil starti ei lähe. Eesti eest võistlevad kolmapäevasel 20 km meeste tavadistantsil Kauri Kõiv, Roland Lessing ja Kalev Ermits. Laskesuusatajatele saab kaasa elada ETV2 ja ERR-i spordiportaali vahendusel alates kella 17-st.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: