Tobreluts Talihärma karjääri parimast kohast: natuke oli õnne ka

Foto: ERR

Johanna Talihärm sõitis Rootsis Östersundis toimuval MM-il 7,5-kilomeetrisel sprindidistantsil välja karjääri parima, 20. koha. Eesti koondise peatreeneri sõnul oli Talihärmal lamadestiirus ka veidi õnne. Regina Oja sõidu võis aga rikkuda prožektorite valgus.

"Loomulikult tahaks, et kõigil läheks hästi, aga tunneme rõõmu, et ühel läks väga hästi ja Tuuli (Tomingas) tegi ka korraliku võistluse. Loomulikult olid tal ootused endal ka kõrgemad, aga eks viimaste päevade kehvapoolsest enesetundest ja nohust tingituna ei teinud ta päris oma sõitu ja sinna see 40 hulka sõit jäi. Neli sekundit jäi nö punktikohast puudu," rääkis Tobreluts intervjuus ERR-ile.

"Regina (Oja) lamadestiiru on väga keeruline seletada. Ma ei oska seda muuga seletada kui, et ta startis nii tagant ja siis pealelaskmine oli päevavalguses ja nüüd pandi prožektorid põlema ja valgus suunati märkidele peale, mis viis kogu seeria kella 12 peale. Siin ei ole ühtegi muud seletust. Tuulesuuna muutust ei olnud, et lasud sinna peaksid minema. Sellest on kahju, aga tunneme rõõmu Johanna väga tugeva sõidu üle. Natuke jääb kripeldama püstitiiru viimane lask, aga lamades oli õnne, et kaks lasku ära lõi ääre pealt. Igal juhul väga hea sooritus kokkuvõttes."

Küsimusele, kas ühe sportlase hea tulemus võib motiveerida kogu koondist, vastas Tobreluts: "Me tegeleme individuaalalaga. Eks Johannale sisendab see eneseusku ja enesekindlust, teised ikka analüüsivad oma sõitu ja tegemisi."

Laupäeval stardivad meeste 10 kilomeetri pikkusele sprindidistantsile kolm eestlast: Rene Zahkna, Kalev Ermits ja Roland Lessing. "Natuke murelikuks teeb Rene Zahkna kurguvalu. Viimased päevad on tal kurk punane, aga enesetunne on okei ja starti tuleb," rääkis Tobreluts. "Ei hakkaks midagi ennustama. Mehed on näidanud hooaja jooksul, milleks nad on võimelised ja loodetavasti nad realiseerivad need homme."

Meeste sprindisõidule saab kaasa elada ETV2 ja ERR-i spordiportaali vahendusel alates kella 17.15-st.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: