Indrek Tobreluts: jääme kahe jalaga maa peale, kuigi ootused olid suuremad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Rootsis Östersundis alanud laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel sai Eesti segateatevõistkond koosseisus Regina Oja, Johanna Talihärm, Rene Zahkna ja Kalev Ermits 14. koha.

"Kui me vaatame Rahvuste Karika üldseisus, siis naised on seal 16. ja mehed 18. kohal. Ei saa öelda, et lati alt läbi käisime. 14. koht on igati korralik koht, aga natuke olid ootused suuremad," rääkis Eesti koondise peatreener Indrek Tobreluts intervjuus ERR-ile. "Just nende viimaste võistluste valguses natuke lootsime, aga jääme siiski kahe jalaga maa peale. Midagi nuriseda pole - seitse varupadrunit kogu võistluse peale pole palju. Võib-olla natuke esimeses vahetuses Regina, kes on võistkonna kõige kindlam laskja, lasi rohkem kui pooled varupadrunid ära, neid oli natuke palju."

Tobreluts ei oska kommenteerida, kas Oja nelja varupadruni kasutamine võis tuleneda MM-debüüdi pingest. "Loomulikult ta tunnetab ka survet ja ootusi, aga tema sisse ei näe. Kaks lisapadrunit võib ka tulla pingevabalt lastes, et lihtsalt juhtub. Ta tegi hea kiire rütmiga laskmise. Mõlemas tiirus olid väga väikesed eksimused, aga seda tuleb laskesuusatamises ette," ütles Tobreluts.

Rene Zahkna ei kasutanud segateatesõidus ühtegi varupadrunit ning Johanna Talihärm ühe. See lisas neile enesekindlust individuaaldistantside eel. "Nende puhul on tõesti paremat raske tahta. Kalevil neljas-viies lask lamadestiirudes olid samuti väikesed eksimused, aga siiski tegi ta väga korraliku püstitiiru. Kogu võistluse vältel oli 7. koht väga lähedal ja me olime mängus sees. Lõpus 14., aga olime mängus," jätkas Tobreluts. "Grupp liikus paarikümnesekundilise eduga meie ees. Oleks saanud natuke kergemalt ka suusarajal liikuda, aga jäime üksi sõitma, mis tegi ka suusatamise raskeks. See kaks varupadrunit oli natuke liiast täna."

Reedel asuvad naiste 7,5 kilomeetri pikkusel sprindil starti Tuuli Tomingas, Johanna Talihärm ja Regina Oja. "Homme on uus päev, kuigi tingimused on samalaadsed ilmaprognoosi vaadates," ütles Tobreluts. "Lubab tugevamat tuult. Ilmselt nii hästi homme ei lasta kui täna. Täna 10.-12. koht liikus meie ees väikese vahega, aga suuri eksimusi lasketiirudes ei tulnud ja lähemale neile ei saanud, kuigi meie sportlased tegid ka tiirudes hästi. Homme on tiirus natuke keerulisemad olud."

Naiste 7,5 kilomeetri pikkusele sprindile saab kaasa elada alates kella 17-st ETV2 ja ERR-i spordiportaali vahendusel.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: