Talihärm sai kodusel IBU karikaetapil neljanda koha ({{commentsTotal}})

Johanna Talihärm
Johanna Talihärm Autor/allikas: ERR

Otepääl toimuval laskesuusatamise IBU karikasarja etapil sai Johanna Talihärm naiste supersprindis neljanda koha.

Kvalifikatsioonis seitsmenda aja välja sõitnud Talihärm jõudis lõppvõistlusel viimasesse lasketiiru sakslanna Anna Weideli järel teisena, pidi läbima kaks trahviringi ja kaotas finišis talle 47,1 sekundit. Talihärma edestasid ka austerlanna Dunja Zdouc (1+3; +31,9) ja norralanna Thekla Brun-Lie (2+3; +47,1). Regina Oja (6+4; +2.37,3) sai 26. koha.

Supersprindi näol on tegemist uudse võistlusformaadiga, kus kvalifikatsioonis tuli sportlastel läbida kokku kolm kilomeetrit ning kaks lasketiiru. Kvalifikatsiooni 30 parimat said edasi finaali, kus sõidetakse viis ringi ja neli lasketiiru. Nii kvalifikatsioonis kui ka finaalis on sportlastel kasutada igas tiirus üks varupadrun. Kui pärast viite lasku ja lisaks oleva varupadruni abil märke maha ei saada, tuleb suunduda 75 meetri pikkusele trahviringile.

Johanna Talihärm sai kvalifikatsioonis seitsmenda ning Regina Oja 13. koha. Eestlannad kaotasid võitjale Brun-Liele vastavalt 13,3 ja 34,6 sekundiga.