Laskesuusatamise MK-sarja üldliider peab loovutama punkte ja auhinnaraha ({{commentsTotal}})

Johannes Thingnes Bö
Johannes Thingnes Bö Autor/allikas: AFP/Scanpix

Rahvusvaheline laskesuusaliit (IBU) teatas, et jõudis MK-sarja üldliidri Johannes Thingnes Böga kokkuleppele, mille kohaselt peab norralane Soldier Hollow etapil tehtud eksimuse eest loovutama MK-punkte ja auhinnaraha.

16. veebruaril USA-s Salt Lake City olümpiaradadel Soldier Hollow's peetud jälitussõidus sai Bö neljanda koha, kuid pärast võistlust andis ta IBU-le teada, et lasi viimasest lasketiirus viiest padrunist ainult neli, seda kinnitas ka videopildi ülekontrollimine. Bö jõudis seega finišisse nii, et tal oli üks padrun veel salves.

Ebakõla tõttu jäi aga vahejuhtum võistluste žüriile edastamata ja seetõttu läks Böle neljas koht ametlikult kirja. IBU teatel vaadatakse nüüd tehnilise kontrolli protseduurid üle, et tulevikus sarnaseid juhtumeid vältida.

Kuna eksisid nii IBU kui Bö, otsustatigi ühiselt, et Bö jääb ilma neljanda koha eest teenitud 43 MK-punktist ja 7000 eurost auhinnarahast, mis nüüd jagatakse tema järel lõpetanute vahel vastavalt auhinnarahasüsteemile laiali.

"See oli õnnetu juhus, aga usume, et koostöös Johannesega oleme leidnud parima võimaliku lahenduse olemasolevate reeglite raames. Tehnilise grupi ebakõlade tõttu polnud meil võimalik ametlikke tulemusi enam muuta, samas polnuks ka aus Johannesele punktid ja auhinnaraha alles jätta, kuna telepildist on ju tema eksimus selgelt näha," selgitas IBU spordidirektor Felix Bitterling.

"Minu jaoks on see juhtum seljataha jäänud," ütles Bö. "Läksin kohe pärast võistlust kohapealsete ametnike juurde ja selgitas, et rikkusin enda süül reegleid. Tahaksin rõhutada, et kui ma poleks ise eksimusest teada andnud, poleks ma mingit karistust saanud."

"Soovin, et IBU teeks kõik, et tulevikus selliseid vigu vältida," jätkas Bö. "Kunagi pole kerge MK-punktidest loobuda, aga loodan, et see innustab teisi alati aus olema ja enda vigade eest vastutust võtma."

Hoolimata äravõetud punktidest jätkab sel hooajal 12 etapivõitu saanud Bö MK-sarja ülivõimsa liidrina – norralasel on 936 punkti, teisel kohal paikneval venelasel Aleksandr Loginovil aga 645 punkti.

Toimetaja: Maarja VärvHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: