Manchester City küttis Chelseale koguni kuueväravalise sauna ({{commentsTotal}})

Sergio Agüero sai Manchester City võimsas võidumängus hakkama kübaratrikiga
Sergio Agüero sai Manchester City võimsas võidumängus hakkama kübaratrikiga Autor/allikas: AP/Scanpix

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas naasis liidripositsioonile Manchester City, kes alistas Londoni Chelsea pühapäeval koguni 6:0.

Kodumeeskond City läks juba 25. minutiks 4:0 juhtima. Esmalt oli neljandal minutil täpne Raheem Sterling, 13. ja 19. minutil suurendas eduseisu Sergio Agüero ning seejärel sahistas Kepa võrku Ilkay Gündogani löök. 56. minutil tegi Agüero penaltipunktilt seisuks 5:0 ja Sterling vormistas lõppskoori kümme minutit enne lõpuvilet. Pärast kohtumise lõppu otsustas Chelsea peatreener Maurizio Sarri mitte suruda City lootsi Pep Guardiola pakutud kätt.

Chelsea 0:6 kaotus on nende suurim alates 1991. aastast, mil jäädi 0:7 alla Nottingham Forestile. Premier League'is oma 11. kübaratrikiga hakkama saanud Agüero tõusis selles arvestuses nüüd Alan Sheareriga esikohta jagama.

Teises pühapäevases mängus tõid Davinson Sancheze, Christian Erikseni ja Son Heung-mini väravad Tottenhamile 3:1 võidu Leicesteri üle. Külaliste ainsa tabamuse eest hoolitses Jamie Vardy. Inglasest ründajal oli võimalus ka penaltist kaotusseisu vähendada, kuid tema löögi tõrjus Hugo Lloris.

Hooaja 21. võidu teeninud City tõusis uuesti liidriks. Nii neil kui Liverpoolil on koos 65 silma, Liverpool on aga pidanud ühe mängu vähem. Kolmandana jätkaval Tottenhamil on 60 punkti.