EM-i alustav Liinamäe jahib otsepääset MM-ile: sein on ületatud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Iluuisutamise Euroopa meistrivõistlused toimuvad esmakordselt Minskis. Võistlused algavad kolmapäeval naiste üksiksõiduga ja esimese Eesti sportlasena läheb jääle 23-aastane Gerli Liinamäe.

Neljandat korda Eesti meistriks tulnud Gerli Liinamäe sõitis Euroopa meistrivõistlustele lootusega jõuda 15 parema hulka, sest rasked aastad, kui teda kimbutasid mitmed vigastused, haigused ja vaimne ebakindlus, on lõpuks ületatud. "Pikka aega pole ma sellist tunnet tundnud, et olen võimeline tegema ja mitte seda, et mingi sein on ees; taon seda, aga kuskilt läbi ei lähe. See sein on minu jaoks nüüd ületatud ja minu jaoks on see hea tunne," rääkis Liinamäe ERR-ile.

Treener Tiiu Valgemäe õpilane jahib kohta 15 seas, sest siis saab täidetud ka koduse uisuliidu nõue MM-ile pääsemiseks. "Tuled 15 hulka, on otsepilet Jaapanisse," nentis Valgemäe. "Selline eesmärk meil ongi, et teeksime oma puhtad kavad ja siis vaatame, kas selle eesmärgi täidame või mitte. Üritame endast anda parima."

See on Liinamäe kolmas EM. Debüüdi ja oma parima tulemuse tegi ta juba kaheksa aastat tagasi, kui midagi kartmata uisutades saavutas ta 15-aastasena 13. koha.

"Mäletan, et sa tulid siia ja küsisid, et mis sa teed?" meenutas Liinamäe. "Mäletan nii hästi, et ütlesin, et kui teen flipi ära, siis olen õnnelik. Siis ma pigem ei teadnud, mida teen. Lihtsalt tegin. Olin väike robot, kes lihtsalt hüppas ja tegi."

Mis selle seina vahepeal ette kasvatas? "Eks seal olid kõik kokku. Vigastused, astma, see tuli suure koormaga selga. Pluss kasvuperiood ja sa ei olegi võimeline maksimaalselt treeninguid tegema. See pidurdab kogu arengut."

Koos Liinamäega kvalifitseerus Euroopa meistrivõistlustele 36 naisüksiksõitjat.

Meenuta Liinamäe EM-debüüti 2011. aastal:

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: