Kalev Ermits: miinimumeesmärk on punktikohale tulla

Foto: ERR

Mullu detsembris Nove Mestos Eesti laskesuusatajate hooaja esimesed MK-sarja punktid teeninud Kalev Ermitsa sõnul vanad tulemused Oberhofis enam ei loe. MK-etapi eel rohkelt puhanud Ermitsa sõnul loodab ta punktikohale jõuda ka seekord.

"Ega vanade teenete peale ei saa lootma jääda – iga nädalavahetus tuleb end taas uuesti tõestada. Tuleb korralikult lasta, tuleb korralikult sõita ja siis on head võimalused," lausus Ermits ERR-ile.

Milline on enesetunne Oberhofi MK-etapi eel? "Kui ma nüüd ausalt ütlen, siis pärast Nove Mestot oli üsna selline väsinud olek ja siis tulid need Eesti meistrivõistlused peale ja väsimus aina süvenes," tunnistas Ermits. "Planeerisin teha ühe treeningtsükli, aga väsimuse tõttu jäi see ka üsna lühikeseks. Olen rohkem puhanud ja mängin seekord äkki rohkem värskuse peale."

Kuidas kommenteerib Ermits võistluspaika? "Rada on üsna raske profiiliga – on korralikud tõusud ja tiir on üsna tuuline. Saab kindlasti vahva nädalavahetus tulema. Eks fookus tuleb seada rohkem enda tegevusele, need ilmastikuolud tuleb lihtsalt ära kannatada – muud midagi pole teha."

Millised on eesmärgid tänaseks sprindiks? "Miinimumeesmärk on ikkagi punktid. Jälitussõitu võiks ikkagi võtta garanteeritult – peaks ikkagi iga kord olemas olema," vastas Ermits.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: