Talihärm: olen saanud vaimselt puhata ja ajavahest taastuda

Foto: ERR

Eesti laskesuusataja Johanna Talihärm teeb sel nädalal Oberhofis hooaja teise stardi maailma karikasarjas. Ameerika Ühendriikides naasis ta Nove Mesto võistlusteks, aga ei olnud siis veel nii valmis.

"Kindlasti olen seekord nii vaimselt kui füüsiliselt rohkem valmis. Olen saanud vaimselt välja puhata, olen saanud ajavahest taastuda," lausus Talihärm ERR-ile. "Olen saanud trenni teha nii, et ei ole pidanud koolilõpule keskenduma. Igatepidi olen paremas seisus. Eks näis, kas see ka parema tulemuseni viib."

USA perioodi on keeruline lühidalt hinnata. "Väga raske on ühe sõnaga kokku võtta ja panna silt külge - kas "hea" või "halb"? Kindlasti on mul väga hea meel, et kolm ja pool aastat tagasi selle otsuse tegin. Olen sellega väga rahul," ütles Talihärm.

"Eks seal oli nii head kui halba. Selle hooaja sees ka - eks see oli kompromiss keskenduda koolile ja lõpetada kool. Aga sain ka trenni teha. Mõlemad pidid natuke teineteise arvelt kannatama, aga eks näis, mis see hooaja lõpuks toob."

Oma selle hooaja eesmärkidest rääkides väldib Talihärm kohtade ja punktide nimetamist. "Laskesuusatamises numbriliselt koha ennustamine tavaliselt edu ei too. Pigem tuleb keskenduda, mida teed tiirus ja rajal. Olud võivad muutuda sekundiga, tuleb tuuleiil ja kõik kaardid on segamini. Ennustamine on meie alal väga tänamatu töö."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: