Odaviske kuldmedalist Röhler: Kirdil on olnud suurepärane aasta

Odaviskes Euroopa meistriks tulnud Thomas Röhleri sõnul on alal valitsev konkurents väga tugev, mis teeb tiitlivõistlustel võidetud medali väga eriliseks.

"Mul tuli kananahk peale – ma olen väga õnnelik," kommenteeris Röhler kodupubliku vastuvõttu medalitseremoonial. "Niivõrd hea viske tegemine oli suur kergendus, sest meil (sakslastel) oli palju pingeid peal. Meil oli küll publiku suur toetus, aga sportlikust vaatepunktist ei olnud lihtne visata. Ilm oli tuuline, konkurents oli tugev ja on olnud raske hooaeg – tase on olnud niivõrd kõrge. Kuldmedali võitmine sellistes tingimustes on väga eriline."

"Kvalifikatsioon oli väga raske. Ilm oli väga kuum, ma libastusin esimese viske ajal ning siis muutusin ka natuke murelikuks," tunnistas viimasel katsel finaalipääsme taganud sakslane. "Viimasel viskel mul küll vedas, aga samas olin ma üpriski enesekindel, sest olin treeningutel piisavalt häid viskeid teinud."

"Finaalis andsin ma endast kõik. Ma olin ka väga enesekindel ning äärmiselt keskendunud, sest mul oli kindel plaan, mida olin valmis viimase katseni teostama," lausus 2016. aastal olümpiavõitjaks tulnud Röhler.

Kuidas kommenteerib Röhler pronksmedali võitnud Magnus Kirti hooaega? "Tal on olnud suurepärane aasta. Ta parandas korduvalt Eesti rekordit ning muutub üha paremaks. EM oli kindlasti keeruline, aga me teame teineteist hästi ja ma arvan, et ta on pronksmedaliga väga rahul. See on tiitlivõistluste medal, mis on saadud väga tugevas konkurentsis. Tal on olnud imeline hooaeg ja me austame teda Saksamaal väga."

Mida arvab värske Euroopa meister odaviskes valitsevast tugevast konkurentsist? "Odaviske tase on üle terve maailma väga kõrge. Kui vaadata TOP 50 viskeid, siis lähevad odakaared üha pikemaks. Ka publik vaatab odaviset üha enam ning me usume, et teeme head tulemustega spordiala üha populaarsemaks. See omakorda meelitab rohkem inimesi odaviskega tegelema. Kui noored inimesed näevad teles ja sotsiaalmeedias pikki viskeid, siis mõjub see inspireerivalt."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: