Gerd Kanteri isa: viies koht on ülikõva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Mihkel Maripuu/Scanpix

Berliini Euroopa meistrivõistlustel viienda koha teeninud Gerd Kanteri isa Jaani sõnul mindi võistlustele realistlike lootustega ja võeti maksimum.

"Olime realistid. Utoopia valdkonda ei laskunud, aga Gerd ise rääkis kogu aeg sellest 65-st. Kolmas kuni kaheksas koht - kõik olid mängus," sõnas Jaan Kanter intervjuus "Vikerhommikule".

"Reaalselt oligi näha, et [Andrius] Gudžius ja [Daniel] Stahl on teistest üle ja sellega pidi leppima, aga pronksmedal oli küll täitsa saadaval. Aga lõppkokkuvõttes läks ikkagi hästi - midagi ei saa öelda."

"Paljude sportlaste jaoks oleks see ju elusaavutus - tulla Euroopa meistrivõistlustel viiendaks," olümpiavõitja isa. "Aga Gerdil oli see karjääri üks nõrgemaid tulemusi. On küll kaks kõrbemist 19-aastases tippvõistluste karussellis, aga ikkagi - viies koht oli ülikõva."

Jaan Kanteri arvates tulenesid poja viimaste hooaegade raskused ealistest iseärasustest. "Kuskiltmaalt hakkab keha järele andma. Gerd on kogu aeg seda rääkinud - 65-ni on võimalik lihtsalt saada, aga 68 peale saada - seda enam keha ei lase treenida. Seepärast ongi vanast heast sport tunduvalt raskem kui noorena."

Kanteri karjääri algus ei läinud libedalt. Näiteks 2004. aasta Ateena olümpia eel näitas ta hüva vormi, aga piirdus siis kvalifikatsiooni ja napilt 60-meetrise heitega. Tol hetkel jäi mõte sisse, et äkki polegi tegemist suurvõistluste mehega.

"Kindlasti oli tol ajal selline mõte sees. Ateenaga oli ju niimoodi, et Gerd oli ju treeningul 70 heitnud. Seda meie teadsime, aga keegi ajakirjanduses seda ei teadnud," lausus Jaan Kanter. "Muidugi kuulujutud käisid, et midagi on Kanteri korda saatnud, aga meie puhul info pidas. Aga oleks see lekkinud ja ta kõrbenud, siis oleks see kisa suurem olnud."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: