Kümnevõistlejate treener: Eesti on tõeline võitlejate rahvus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel Berliinis jäi teisel päeval võistlus pooleli nii Karl Robert Saluril, Maicel Uibol kui ka Karel Tilgal.

Uibo käis pärast teivashüpet arsti juures ja kahjuks pidi eestlane jalavigastuse tõttu võistlused pooleli jätma. Tilga vigastas end teivashüppe soojendusel ja pidi samuti katkestama, Saluri võistlus lõppes aga kettaheitega, kus ta tulemust kirja ei saanud.

Noormeeste võistluse võttis kokku Uibo ja Saluri treener Petros Kyprianou, kes lisaks juhendab veel ka Johannes Ermi ning sügisest liitub sama treeninggrupiga ka Tilga.  

Võistlus oli väga raske ja kahjuks pidid kõik meie poisid võistluse pooleli jätma. Miks nii läks?

Selline on kümnevõistlus, mängid numbritega. See on väga huvitav võistlus, paljud head mehed kukkusid välja. See pole küll mingi vabandus, aga väga ebatavaline, et kolm prantslast langesid korraga konkurentsist. See, et Karl ei saa kettaheites tulemust kirja, on samuti väga ebatavaline, sest tal on väga head heited olnud. Maicel võitles väikese kannaprobleemiga. Lootsin iga alaga, et ta suudab ka järgmist teha ja 1500 m jooksuni jõuda ja medali ära võtta, sest ta liikus selle suunas – ta oli vist neljas, kui 5.10 ületas. Kuna ta on hea odaviskaja ja hea 1500 m jooksja, arvasin, et ta kogub umbes 8300 punkti ja võtab ühe kolmest medalist. Aga kahjuks vigastas ta Achilleuse all olevat lihast ja tal oli väga raske kõndida, ta viidi staadionilt ratastoolis minema.

Karel Tilga on väga noor ja see, et ta juba siia jõudis, on hea. Mul on hea meel, et ta ei jätkanud, sest tema tulevik on helge ja temasuguste eest tuleb hoolitseda. Mul on väga kahju, treeneritena oleme kurvad, sest tahame neile parimat, aga samas peame neist mõtlema kui inimestest, peame nende eest hoolitsema ja aitama neil järgmiseks aastaks tugevaks saada. Järgmise aasta MM Dohas on väga tähtis, kuna see on nii hilja ja vahetult enne olümpiat, tuleb targalt tegutseda. Ootan juba, et saaksin nendega jaanuaris uuesti alustada ja valmistuda järgmiseks hooajaks.

Septembris alustab teie juures mitu eestlast.

Jah, kõik neli. Olen väga elevil, sest nad kõik tunnevad üksteist ja on väga töökad, lisaks on seal tugevad USA kümnevõistlejad, kellega nad saavad koos treenida. Minu eesmärk on panna nad olukorda, mis sarnaneb sellega, mis on siin. Seal grupis on viis meest, kelle rekord in üle 8100 punkti ja kui nad iga päev omavahel võistlevad, siis nende tase tõuseb. Ja kui nad tulevad tiitlivõistlustele, siis nad ei karda midagi ja pingutavad. See on peamine eesmärk. Aga väga tähtis on ka tervist hoida ja see on keeruline.

Kui Maicel Uibo on terve, nagu ta oli Birminghamis, võidab ta MM- ja olümpiamedaleid, ma ei kahtle selles. Ta on üks sitkemaid sportlasi, keda olen kunagi treeninud, ta jagab kümnevõistlust ja ta on võitleja – tõeline eestlane, sest see on kümnevõistluses võitlejate rahvus. Kõik Eestis peavad mõistma, et nad annavad endast kõik, aga vahel lihtsalt elu läheb niimoodi. Tuleb edasi pingutada.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: