Laanmäe: ma ei oska midagi lubada, aga praegu on päris hea tunne ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Neljandat korda Euroopa meistrivõistlustel võistlev odaviskaja Tanel Laanmäe asub Berliinis võistlustulle kolmapäeval ja loodab, et suudab hoolimata kesisest hooajast teha hea tulemuse.

Kaks aastat tagasi jäi tal EM-il lõppvõistlusele pääsemisest puudu 24 sentimeetrit. "Kuidagi ei ole seda õnne olnud eelnevatel aastatel, erinevatel põhjustel olen jäänud kas siis napilt või väga napilt välja või on olnud mingi vigastusega aasta ja selle tõttu pole suutnud päris hästi ennast esindada," arutles Laanmäe.

"Hooaeg on olnud taaskord selline nagu ta on olnud. Kõik on kuulnud, mis hädad ikkagi saatnud, aga praegu on päris hea tunne juba ja ma arvan, et kui rahulikult teha ilusti, siis see võistlus võiks äkki vähe paremini minna," jätkas Laanmäe.

Tänavune parim tulemus pärineb juuli keskpaigast, kui ta viskas Tšehhis peetud võistlusel avakatsel 82.36 ja ületas sellega EM-normi, mis oli 80 meetrit. Rohkem pole Laanmäe oda tänavu 80 meetrini küündinud. "Kui selle järgi vaadata, siis tundub, et on üks kuidagimoodi täis visatud tulemus, aga nendel kehvadel võistlustel on kõigil põhjused. Sisuliselt poleks võib-olla üldse pidanud võistlema, aga mulle meeldib võistelda ja kui olin enam-vähem terve, siis ma ikkagi tahtsin ja üritasin, aga kuna kõik eelnevad võistlused on olnud erinevate vigastustega, siis Tšehhi oli selline koht, kus olin korraks täiesti terve," selgitas Laanmäe. "Ja tulemus tuli suhteliselt kerge, olin ise ka üllatunud sellest. Too moment oli kõik hästi, aga kohe pärast seda katset läks uuesti jalg valusaks."

"Eks näis, ma ei oska midagi lubada. Kuna ma ise ka veidi katsetan, ei tea täpselt, kuidas keha toimib. Kui olen terve, suudan võistelda tugevalt. Praegu on päris hea tunne, eks näis," lisas ta.

Odaviske kvalifikatsioon on kavas kolmapäeva pärastlõunal.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: