Soome alistas suurelt USA ja võitis ühtlasi ka B-alagrupi ({{commentsTotal}})

Soome jäähokikoondis
Soome jäähokikoondis Autor/allikas: TT NYHETSBYRÅN / Scanpix

Peale üllatusliku kaotust Saksamaale võitis Soome jäähokikoondis Taanis toimuval MM-finaalturniiril senist B-grupi tabeliliidrit USA-d seisuga 6:2. Ühtlasi oli see Ameerika Ühendriikidele esimeseks kaotuseks sel turniiril.

Soome eest skooris 11. ja 18 mänguminutil MM-turniiri parim ründaja Sebastian Aho. Teise kolmandiku ainsa värava lõi 38. minutil Mikko Rantanen ja viis sellega Soome 3:0 USA ees juhtima. Soomele lõi neljanda värava 48. minutil Marko Anttila. USA jäähokikoondise esimese värava lõi 52. mänguminutil Patric Kane. Viimasel kolmandikul alanud väravatesadu jätkas 54. minutil Kasperi Kapanen, kes viis Soome juhtima 5:1. Ainult minut hiljem lõi värava tagasi USA eest  Derek Ryan. Oma turniiri üheksanda värava lõi Soome eest Aho 57. minutil.

Tabeliseis B-grupis: 1. Soome 16 (7), 2. USA 16 (7), 3. Kanada 12 (6), 4. Taani 11 (6), 5. Läti 10 (6), 6. Saksamaa 7 (6), 7. Norra 6 (7), 8. Lõuna-Korea 0 (7).

A-alagrupi kohtumises võitis Šveits Prantsusmaad seisuga 5:1. Šveitsi koondis läks mängu juhtima juba esimese kolmandiku lõpus 2:0, mil võrku sahistasid 13. minutil Gregory Hofmann ja 16. minutil Enzo Corvi. Teisel kolmandikul suurendasid šveitslased edu veelgi. Täpne oli 18. minutil Ramon Untersander. Viimasel kolmandikul sahistas esmalt võrku Kevin Fiala. Minut hiljem lõi Prantsusmaa ainsa värava Guillaume Leclerc. 5:1 võidu vormistas Šveitsile aga 54. mänguminutil Simon Moser.

Šveits jätkab A-alagrupis neljandal kohal nelja võidu ja 12 punktiga. Tema ette jäävad kuue võidu ja 17 punktiga Rootsi, viie võidu ja 16 punktiga Venemaa ning kuue võidu ja 15 punktiga Tšehhi. Prantsusmaa asub samas pingereas kuuendal positsioonil kahe võidu ja kuue punktiga.

Enne mängu: Viimastes kohtumistes tunnistas Soome üllatuslikult lisaajal Saksamaa paremust 2:3 (1:0, 0:2, 1:0, 0:1) ja Ameerika Ühendriikide jäähokikoondis teenis oodatud võidu Norra üle tulemusega 9:3 (3:0, 4:1, 2:2).

Tabeliseis B-grupis: 1. USA 16 (6), 2. Soome 13 (6), 3. Kanada 12 (6), 4. Taani 11 (6), 5. Läti 10 (6), 6. Saksamaa 7 (6), 7. Norra 6 (7), 8. Lõuna-Korea 0 (7).

Toimetaja: ERR Sport