Soome sai MM-il Kanada üle ootamatult kindla võidu ({{commentsTotal}})

Soome jäähokikoondis
Soome jäähokikoondis Autor/allikas: AFP/Scanpix

Taanis jätkuval jäähoki MM-il võttis laupäeval ootamatult suure võidu Soome, kes alistas Kanada koguni 5:1 (3:1, 0:0, 2:0).

Mikko Rantaneni tabamus üheksandal mänguminutil viis Soome juhtima ning kuigi Jean-Gabriel Pageau viigistas kiirelt, kindlustasid Janne Pesoneni ja Rantaneni väravad põhjanaabritele avakolmandiku järel kindla edu. Kolmandal perioodil viskasid kõigest kümnesekundilise vahega väravad Eeli Tolvanen ja Teuvo Teravainen.

12 punkti kogunud Soome hoiab B-grupis USA järel teist kohta, Kanadal on koos kümme silma ning sellega ollakse neljandal kohal.

A-grupi mängus hoidis Venemaa lõpusireeni eel külma närvi ning oli Šveitsist üle 4:3 (0:0, 3:1, 1:2). Viimasel kolmandikul tõi Sven Andrighetto värav Šveitsi venelastest värava kaugusele, Mihhail Grigorenki suurendas neli minutit enne lõpusireeni Venemaa edu taas kaheväravaliseks ning kuigi Gaetan Haasi tabamus andis šveitslastele veel võimaluse kohtumine lisaajale viia, kindlustas Venemaa A-grupis enda teist kohta. Šveits on grupis neljandal positsioonil.

Enne mängu:

Kanada ja Soome jäähokikoondiste omavaheliste mängude ajaloos on palju tähtsaid ning tasavägiseid kohtumisi, kus enamasti on võitjana neist väljunud Kanada. Nagu ka viimase taliolümpia veerandfinaalis. Revanši koht.

B-alagrupis on mõlemal meeskonnal kirjas kolm võitu ja üks kaotus. Kanada kaotas avamängus karistusvisetega USA-le 4:5, aga alistas seejärel Lõuna-Korea 10:0, Taani 7:1 ja Norra 5:0.

Soome turniir algas kolme suure võiduga: jagu saadi Lõuna-Koreast 8:1, Lätist 8:1 ja Norrast 7:0. Eelmises voorus tunnistati aga ootamatult Taani 3:2 paremust.

Toimetaja: Siim Boikov, Anders Nõmm