VIDEO | Milline näeb välja laskesuusatamise MK-sarja raskeim tõus? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Laskesuusatamise MK-sari jätkub sel nädalal Soomes Kontiolahtis, kus esimesena lähevad võistlustulle mehed 10 km sprindidistantsil. Karel Kulbin kirjeldab, millisel rajal täna võisteldakse.

Soomes, Kontiolahtis sõidavad mehed 3 x 3,3 km pikkusel ringil, mille sisse jääb kolm järsku tõusu. Seda rada loetakse raskeks, miks?

"Kontiolahtise rada on eriline seetõttu, et raja kõrgeimas punktis asuvad lasketiir ja staadion. Sealt alla laskudes võetakse järgnevalt kolm väga korraliku tõusu," rääkis Kulbin. "Esimene tõus on laugema tõusunurgaga, kus osad mehed proovivad tempoga ehk jalalt jalale üles tulla, teine tõus on suurima, 34 tõusumeetrite vahega ja lõpetuseks on mõrvar Seinänousu ehk eesti keeles seinatõus."

Seinatõusu teeb eriliseks see, et ta on väga järsk. "Alt hakkab tõus laugelt pihta ja seejärel läheb kohe hästi järsuks," ütles Kulbin. "Ja nii lõpuni välja. Enne tiiru enam puhata pole võimalust. Olulised vahed ei tulegi tegelikult tõusul välja, vaid siit edasi läheb veel laugelt, kus tuleb tööd teha, seejärel on kaks suusasillapõntsu lasketiiru ehk peale seda tõusu on võimalik palju kaotada ja võita."

Kulbin on ka ise samal rajal laskesuusatajana võistelnud. "Minul harrastajana on see tõus üliraske, aga nendele meestele, kes võita tahavad, ei tohi see liiga raske olla, sest lasketiirus on vaja korralik töö teha ja peale seda tõusu enam puhkemomenti ei tule. Ilmaolud on täna pigem tuule mõttes rahulikud. Kui tuul puhub õiges suunas, siis on väga tuuline ka lasketiirus," ütles Kulbin.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: