Prantsuse laskesuusatäht Julia Simon vabanes vahi alt

Julia Simon
Julia Simon Autor/allikas: SCANPIX / dpa/picture-alliance

Teisipäeva hommikul vahistatud eelmise hooaja laskesuusatamise maailma karika sarja üldvõitja Julia Simon viibis mõne tunni jooksul ülekuulamisel ja lasti siis taas vabadusse.

Prantsusmaa meedia kirjutas teisipäeval, et Albertville'i politsei pidas 27-aastase Simoni kinni seoses kriminaaluurimisega, mis on kestnud juba aasta aega.

Vastavad uudised ilmnesid suve esimeses pooles, kui infoga tuli lagedale Simoni koondisekaaslane Justine Braisaz-Bouchet. Nimelt olevat Simon kasutanud nii tema kui ka ühe koondise taustaliikme krediitkaarti.

Juhtum viib tagasi 2022. aastasse, kui Prantsusmaa koondis viibis Norras. Siis olevat Simon kasutanud koondisekaaslase krediitkaarti ja ostnud selle eest internetist asju tuhande ja kahe tuhande euro vahele jääva summa eest.

Braisaz-Bouchet olevat alguses üritanud olukorda lahendada koondise sees, aga kui ei olnud rahul asjade edenemisega, siis kaebas edasi. Juuni alguses kogunes ka Prantsusmaa laskesuusaliidu distsiplinaarkomisjon, kes aga otsustas oodata ära kriminaaluurimise tulemused.

Simon on oma esindajate kaudu teatanud, et on süütu ja kahtlustab süüdistuste valguses identiteedivargust. Tänavu suvel esitas ta ka vastava avalduse.

Prantsusmaa politsei on juhtunut enam kui aasta uurinud ja keskendunud muu hulgas IP aadresside kindlaks tegemisele, selgitamaks välja, milliseid tehnoloogilisi vahendeid oli ostude puhul kasutatud.

Nüüd kuulasid võimud sportlase üle, kes jäi oma esialgsete sõnade juurde. "See on kriminaalmenetluses täiesti tavaline protseduur. Tema ülekuulamine oli normaalne, ta vabastati vahi alt tavapärasel moel," kommenteeris sportlase jurist Christian Borel väljaandele L'Equipe.

"Uurimine jätkub, veel on asju, mida on tarvis järele uurida - ei midagi rohkemat, ei midagi vähemat. Ülekuulamisel vaidlustas Julia talle süüks pandavat samamoodi nagu varem."

Hetkel pole teada, millal ja kuidas protsess edasi läheb. Boreli sõnul soovib sportlane keskenduda oma põhitegevusele. "Julia Simoni soov on jätkata tavapärasel moel algavaks hooajaks ettevalmistumist. Eks ole näha, mis kriminaaluurimisest saab," lausus advokaat.

"Seni on tema prioriteet algaval hooajal. Sellega seoses on tal ka soov alaliiduga asjad ära klaarida. Võistkonnal on vaja ühtekuuluvustunnet, peame need asjad kõrvale jätma ja keskenduma võistlustele."

Laskesuusatamise MK-sari algab 25. novembril Rootsis Östersundis.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: