Dramaatilise lõpu saanud mäng langetas tiitlikaitsja Meistrite liigast

Naiste jalgpalli Meistrite liigas tagasid neljapäeval koha poolfinaalis Londoni Chelsea ja Wolfsburg, kes lülitasid konkurentsist Prantsusmaa suurklubid Lyoni ja PSG.
Veerandfinaalide keskses paaris läksid vastamisi valitsev Inglismaa meister Chelsea ja tiitlikaitsja Lyon. Avamängu koduväljakul 0:1 kaotanud Prantsusmaa hiid tõi neljapäeval kokkuvõttes viigi tabloole 77. minutil, kui Kanada koondislasest keskkaitsja Vanessa Gilles saatis palli mõnelt meetrilt, aga keerulise nurga alt Chelsea väravavahi Ann-Katrin Bergeri põrkest võrku.
Lisaajale läinud kohtumises ei saanud Chelsea kapten Magdalena Eriksson 110. minutil Lyoni tipuründaja Ada Hegerbergi paremalt äärelt antud söödule jalga vahele ja nii jäi karistusalas palliga vabaks Sara Däbritz, kes tegi seisuks 2:0 ja koondskooriks 2:1. Dramaatiline mäng võttis aga veel ühe pöörde, kui 120+2. minutil, matši viimasel rünnakul, tegi Lyoni noor ründaja Vicki Becho Lauren Jamesi vastu oma karistusalas kohmaka vea ning järgnenud penalti realiseeris Maren Mjelde.
Penaltiseerias tõrjus Berger esmalt Wendie Renard'i penalti, seejärel eksis kohe ka James, ent Saksamaa väravavaht suutis pareerida ka otsustavaks saanud Lindsey Horani löögi ning viis Chelsea poolfinaali.
Neljapäeval esimesena lõppenud Wolfsburgi ja Pariisi Saint-Germaini veerandfinaali kordusmatšis viis mullusel EM-il säranud Alexandra Popp väljakuperenaised 20. minutil suurepärase kauglöögiga juhtima ja suurendas kokkuvõttes Saksamaa klubi edu kaheväravaliseks.
Kadidiatou Diani leidis kümme minutit hiljem viigivärava ning kuigi mõlemal naiskonnal oli teisel poolajal palju võimalusi, näiteks tabasid Wolfsburgi poolelt värava posti või latti nii Popp, Lena Oberdorf kui Sveindis Jane Jonsdottir, rohkem väravaid ei löödud ja koondskooriga 2:1 liikus poolfinaali kahekordne turniiri võitja.
22. ja 23. aprillil toimuvates poolfinaali avamängudes kohtuvad Arsenal - Wolfsburg ja Barcelona - Chelsea, kordusmatšid peetakse 29. ja 30. aprillil.
Toimetaja: Anders Nõmm