Eestis toimub aegade kõige kõrgetasemelisem piljarditurniir

Eesti piljardis tehakse sel nädalal ajalugu, kui kuue päeva jooksul peetakse maailma tippmängijate osalusel Tallinnas kaks turniiri ja selgitatakse esmakordselt välja Euroopa karikaetapi võitja.

Tallinnas on kohal piljardi aboluutne maailma paremik eesotsas hiljuti Poolas peetud 9-palli maailmameistrivõistluste medalikolmikuga. Kalevi spordihallis tegi esimesed löögid soojenduseks värske maailmameister hispaanlane Francisco Sanchez Ruiz, kes alistas MM-l kaheksandikfinaalis just Eesti esinumbri Denis Grabe.

"Kolm-neli aastat tagasi ma ei võitnud olulisi tiitleid, kuid mullu võitsin esimese suurturniiri [US Open - ERR] ja kõik muutus vaimselt," lausus Sanchez Ruiz ERR-ile. "Mul on rohkem enesekindlust ja sel aastal võitsin karjääri suurima tiitli - 9-palli MM-i. Olen väga õnnelik!"

Seitsme aasta eest 9-palli formaadis Euroopa meistrikulla võitnud ja nüüd ka maailmameistriks kroonitud Francisco Sanchez Ruiz proovis piljardit mängida isa õhutusel juba kolmeaastaselt. Tõsiselt hakkas alaga aga tegelema hakkas kümneselt, sest esmalt püüdis ta läbi lüüa tennises ja osales ka Hispaania noorte meistrivõistlustel.

"Minu esimene spordiala oli tennis. Ma armastan väga tennist, aga minu isa on piljardimängija," lausus hispaanlane. "Kui olin kümneaastane, siis hakkasin tõsiselt piljardiga tegelema. Juba kolme-neljaaastaselt mängisin piljardit, kuid siis veel oma rõõmuks."

Tallinnas hakkab mängima 280 sportlast 40 riigist. Kuue päeva jooksul peetakse tippude osalusel kaks turniiri. Soojendusena kolmapäevast reedeni Datel Tallinn Open ning seejärel esmaspäevani kestev ja esmakordselt Eestis toimuv Euroopa karikaetapp. Kalevi halli paigaldati uued piljardilauad ja tehnika, mille abil saab igal laual toimuvat mängu näha internetist otsepildis.

"Lauad on tulnud Saksamaalt otse Dynamic tehasest. 24 uhiuut lauda ja suurem osa neist jääb Eestisse," sõnas Eesti Piljardiliidu president Kristjan Kuusik.

Kui midagi toimub esmakordselt, siis üllatused pole välistatud. Laudade saabumisel elati üle ehmatav moment."Esimese hooga sõitis meil tühi rekka siia maja ette ja teatas, et tuli laudu peale võtma, aga õnneks paari tunniga oli õige rekka koos laudadega kohal," lisas Kuusik.

Publik pääseb Kalevi halli piletita ja maailma tippudega hakkab mõõtu võtma kogu Eesti paremik, ka snuukri Euroopa meister Andres Petrov.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: