Tobreluts: teatesõit oleks võinud lõppeda Zahkna vahetuse järel

Eesti koondis lõpetas Ruhpoldingi MK-etapi meeste 4 x 7,5 km teatesõidu 19. kohaga. Neljast mehest kahel - Kristo Siimeril ja Raido Ränkelil - tuli käia trahviringil, võistluspäeval 33-aastaseks saanud Ränkelil koguni kolmel.

"Ega nad mõlemad ei ole väga head laskekindlust näidanud. Kristo lamades sai küll märgid alla, aga kogu lasketihedus hoidis paremale poole. Tuul oli natuke nõrgem kui pealelaskmisel, aga see võis olla põhjus, miks kaks äärele kella kolme peale läksid," sõnas koondise juures treenerina töötav Indrek Tobreluts ERR-ile.

"Raido lamadestiirus... tuul tegelikult muutis suunda, info sai rajale edasi antud. Päris paljud võistkonnad eksisid sel hetkel. Aga Raido pilt märgis oli suhteliselt laiali...," lisas Tobreluts ja tõi välja, et mõlemad koondislased on olnud hiljuti tõbised.

"Kristo tuli pärast haigust üle pika aja esimese stardi ja Raido ka taastub haigusest. Muidugi see laskmist väga palju ei tohiks mõjutada, aga võib-olla oleks pidanud hommikul sünnipäeva puhul sada grammi tegema. Ehk oleks parem seis olnud."

Ülejäänud kaks teateneliku liiget ehk Rene Zahkna ja Robert Heldna olid oma ülesannete kõrgusel, Zahkna tõi meeskonna avavahetusest koguni viiendal kohal. "Rene tegi ühe hea sõidu. Seal oleks võinud teatevõistlus lõppeda," tunnustas Tobreluts. "Robi tegi täitsa oma koha ära. Täna sõitis paremini kui individuaali. Lasi peaaegu perfektselt."

Võistluse võitis Norra meeskond, kellele järgnesid Saksamaa ja Prantsusmaa.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: