Slovakkia lülitas alagrupis häid esitusi näidanud USA hokikoondise välja

Slovakkia jäähokikoondis
Slovakkia jäähokikoondis Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Pekingi olümpiamängude meeste jäähokiturniiri poolfinaali jõudis esimesena Slovakkia, kes oli karistusvisetega üle Ameerika Ühendriikide koondisest 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0).

Vaid 17-aastane Juraj Slafkovsky avas esimesel kolmandikul skoori, aga enne vaheaega suutis Nick Abruzzese viigistada ja teisel kolmandikul viis Sam Hentgen ameeriklased juhtima.

USA oli juba ühe jalaga poolfinaalis, aga vaid 44 sekundit enne kohtumise lõppu viskas Marek Hrivik slovakkide viigitabamuse, millele järgnes väravateta lisaaeg.

Karistusvisetel olid mõlemad meeskonnad hädas ja lõpuks õnnestus vaid Slovakkia neljas viskaja Peter Cehlarik. Kõik viis USA hokimeest aga eksisid ja see tähendas neile medalimängudelt väljajäämist.

Seejuures alagrupis kogus USA ainsa meeskonnana maksimaalsed üheksa punkti, kui alistati Hiina 8:0, Kanada 4:2 ja Saksamaa 3:2. Slovakid alustasid vastupidiselt turniiri kahe selge kaotusega - Soomele 2:6 ja Rootsile 1:4.

Viimases alagrupimängus saadi jagu Lätist 3:1 ja kaheksandikfinaalis suudeti juba kindlamalt olla üle Saksamaast 4:0. Olümpial jõuti poolfinaali teistkordselt pärast 2010. aasta Vancouveri mänge, mis lõpetati neljandal kohal.