Katrina Lehis: väga meeldiv, et meid märgati ka laiemalt

{{1635179400000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Maailma olümpiakomiteede ühenduselt Tokyo olümpia parima naiskonna auhinna saanud Eesti epeetiim jõudis esmaspäeval auhinnagalalt koju.

Kreeta saarel toimunud galalt naasnud Katrina Lehis ütles, et Eesti epeenaiskonna valimine Tokyo olümpiamängude parimaks naiskonnaks, mille liikmed võistlesid ka individuaalturniiril, oli neile suureks üllatuseks.

"Me ei osanud isegi mõelda, et võiksime sellise auhinna võita. Meie jaoks oli olümpiavõit väga suur asi ja see on väga meeldiv, et meid märgati ka laiemalt," rääkis Lehis.

"Ega me väga ei arutanud, et mille eest me selle saime: erakordse võistkonnavaimu eest. Selles suhtes peab paika, et see oli sel päeval erakordne ja ma arvan, et see on väga õigesti öeldud," lisas Lehis

Julia Beljajeva arvas, et maailma olümpiakomiteede ühenduse hääletusel langes kaalukauss nende kasuks just tänu sellele, et olümpiavõitjaks tuli väikeriigi naiskond.

"Mina näiteks üldse ei teadnud, et selline autasustamine toimub või mida see endast kujutab. Kui meile öeldi, siis hakkasime uurima selle kohta ja olime suhteliselt üllatunud. Ma arvan, et nendel oli kindlasti väga raske valida, aga kuna me oleme nii väikesest riigist, siis nad olid meie tulemusest üllatunud ja mõtlesid, et kuidas nii väike riik saavutas nii ilusa ja võimsa tulemuse," rääkis Beljajeva.

Epeekoondise ühislaager jäi hetkel ära, sest peatreeneri valimised veel kestavad. Naised loodavad, et uus võistlushooaeg algab suurelt 19. novembril koduse Tallinna Mõõga Maailma Karika etapiga.

"Käisime just Soomes võistlemas, aga see oli ka pigem väiksem võistlus. Loodetavasti Tallinna Mõõk ikkagi toimub, sest siis saab hooaeg alata. Kuulsin, et pühapäeval Tallinna lahtised ei toimu ehk ei ole veel väga midagi, millega hooaega alustada," tõdes Lehis.

Naised harjutavad oma kodulinnades ja Julia Beljajeva jätkab nüüd ka olümpiavõitjana Tartus haiglas tööd õena. "Praegu käin haiglas ka tööl. Olukord on praegu päris tõsine ja tahaksin, et kõik inimesed hooliksid oma tervise eest," lisas Beljajeva.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: