Dortmund mängis esiliigaklubi vastu kaheväravalise edu maha, ent pääses edasi

Dortmundi võiduvärava löönud Erling Braut Haaland Autor/allikas: SCANPIX/IMAGO SPORT

Saksamaa jalgpalli karikasarjas teenis raske võidu Dortmundi Borussia, kes vajas esiliigas palliva Paderborni alistamiseks lisaaega.

Kohtumist võõrustanud Dortmund haaras juba esimese veerandtunniga kaheväravalise eduseisu, kui jala said valgeks Emre Can ja Jadon Sancho. Ehkki suur osa kohtumisest möödus võõrustajate juhtimisel, suutis Paderborn kaotusseisust välja tulla, kui 79. minutil skooris Julian Justvan ning seitsmendal üleminutil oli penaltist täpne Prince Osei Owusu.

Südikalt esinenud külaliste jõud mängu lisaajal aga rauges ja Dortmund pani oma paremuse maksma. Lisaaja viiendal minutil sahistas võrku võõrustajate hooaja parim väravakütt Erling Braut Haaland, tüürides Dortmundi 3:2 võiduga veerandfinaali.

Kaheksa parema seas on lisaks Dortmundile koha kindlustanud Bremeni Werder, Esseni Rot-Weiss, Kieli Holstein, Leipzig, Mönchengladbachi Borussia, Regensburgi Jahn ja Wolfsburg. Karika mullune võitja Müncheni Bayern langes konkurentsist teises ringis, kui kaotas penaltiseerias Kielile.