Euroopa liiga: Arsenal, Tottenham ja Milan võitsid, AZ üllatas Napolit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

21-aastane norralane Jens Petter Hauge lõi AC Milani eest oma esimese värava
21-aastane norralane Jens Petter Hauge lõi AC Milani eest oma esimese värava Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Neljapäeva õhtul pandi sel hooajal esmakordselt pall mängu ka jalgpalli Euroopa liigas.

Suurima võidu sai neljapäeval Leverkuseni Bayer, kes alistas Nice'i 6:2. Kaks väravat lõi Prantsusmaa klubi võrku Karim Bellarabi. Villarreal lubas Sivassporil kaks korda viigistada, ent Paco Alcacer lõi nelja minutiga kaks väravat ja Hispaania klubi sai koduväljakul 5:3 võidu.

Londoni meeskonnad Arsenal ja Tottenham läksid vastamisi Austria tiimidega. Viini Rapid haaras Bernd Leno jämeda eksimuse järel küll Arsenali vastu eduseisu, aga David Luizi ja Pierre-Emerick Aubameyangi tabamused tõid teisel poolajal Inglismaa klubile võidu. Tottenham sai samas 3:0 jagu LASK-ist, teises väravas mängis suurt rolli hiljuti Spursiga taasliitunud Gareth Bale.

AC Milan jätkas ilusat hooaega 3:1 võiduga Glasgow Celticu üle, lisaminutitel lõi nende kolmanda värava noor norralane Jens Petter Hauge, kellele oli see esimeseks Milani särgiks. Teine Itaalia tippklubi Napoli pidi aga leppima üllatusliku 0:1 kaotusega Alkmaari AZ-ile.

Klubi ajaloo esimest eurohooaega alustanud Granada võttis kohe avamängus ajaloolise 2:1 võidu PSV üle, tippklubidest olid näiteks võidukad veel Poznani Lechi 4:2 alistanud Benfica, Young Boysi 2:1 võitnud AS Roma ning Rijeka võrku ühe vastuseta jäänud palli saatnud Real Sociedad.