Suurbritannia valitsus panustab rattarevolutsioonile

Jalgratturid Tallinnas Lasnamäel.
Jalgratturid Tallinnas Lasnamäel. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Prantsusmaa valitsus tuli hiljuti lagedale 20 miljoni eurose kavaga, mis võimaldaks elanikel kuni 50 euro eest oma ratas korda teha. Hoopis suurem ambitsioon on aga Suurbritannial, kelle valitsusel on plaanis investeerida igapäevasesse rattasõitu kaks miljardit naela.

Selle raha eest ehitatakse juurde ajutisi rattateid, laiendatakse kõnniteid, muudetakse ristmikud ohutumaks ning tehakse eraldi koridorid ratturitele ja bussidele. Lisaks tahetakse anda elanikele kupongid, mida saab kasutada enda ratta korda tegemiseks, ja koos sellega on kavas rajada juurde remonditöökodasid, kirjutab Spordipartner.ee.

Koroonaviiruse leviku ajal soovitati inimestel vältida ühistransporti ning liikuda jalutades või jalgrattaga. Valitsus andis kohalikele omavalitsustele korralduse eraldada märkimisväärselt suurenenud jalakäijatele ja ratturitele rohkem teepinda. Soovituste kohaselt suletakse kõrvalteed mootorsõidukitele.

"Kriisi ajal on miljonid inimesed enda jaoks avastanud aktiivse liikumise hüved. Sõites rattaga või jalutades, oleme saanud nautida sooja kevadet, järgides üheaegselt ka [eriolukorrast tingitud] piiranguid. Osades kohtades on jalgratast treeninguks või igapäevasteks sõitudeks kasutavate inimeste hulk suurenenud enam kui 70%. Ehkki on oluline, et püsiksime praegu kodus, on ka oluline, et olukorra normaliseerudes jätkaksid inimesed jalgrattaga sõitmist ja jalutamist," lausus transpordiminister Grant Shapps.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: