Peapõrutusest toibunud Läti väravavaht tõrjus omad võiduni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Elvis Merzlikins
Elvis Merzlikins Autor/allikas: AP/Scanpix

Peapõrutuse tõttu NHL-is neli mängu vahele jätnud Läti väravavaht Elvis Merzlikins naasis väljakule ja aitas Columbus Blue Jacketsil võita võõrsil Vancouveri Canucksi meeskonda 2:1 (0:0, 2:0, 0:1).

25-aastane esimest hooaega maailma tugevaimas hokiliigas mängiv Merzlikins tõrjus 27 vastaste pealeviset ja aitas klubi esimese võõrsilvõiduni viimase seitsme kohtumise jooksul.

Merzlikins on pidanud NHL-is praeguseks 33 kohtumist ja teinud viis nullimängu. Tema tõrjeprotsent on 92,3.

Kohtumises Canucksiga panid Blue Jacketsi võidule aluse Emil Bemströmi ja Eric Robinsoni väravad teisel kolmandikul. Elias Petterssoni (Vancouver) tabamus viimasel perioodil enam suurt ei muutnud.

Columbus asub hetkel idakonverentsis kuuendal positsioonil ehk tagaks praeguse seisuga koha Stanley karikavõistlustel.