Regina Oja tegi karjääri parima sõidu, naiste sprindi võitis Herrmann ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1583401680000 | amCalendar}}

Tšehhis Nove Mestos alanud laskesuusatamise MK-etapl võitis neljapäeval peetud naiste 7,5 km sprindi sakslanna Denise Herrmann. Enda karjääri parima individuaalvõistluse tulemuse tegi Regina Oja, kes sai 20. koha.

Denise Hermann läbis teistkordselt karjääri jooksul mõlemad lasketiirud nulliga, jõudes tühjade tribüünide ees peetud võistlusel finišisse ajaga 18.51,0. Sellega edestas 31-aastane Saksamaa laskesuusataja teiseks tulnud prantslannat Anais Bescondi (0) 27,2 sekundiga. Kolmandaks tuli teises avatiirus ühe möödalasu teinud tšehhitar Marketa Davidovat 49,7 sekundiga.

Regina Oja alustas võistlust suurepäraselt, tehes puhta laskmisega avatiirus kuuenda tulemuse. Teises tiirus segas eestlannat tuuleiil, mis röövis aega ja põhjustas ühe möödalasu. Kokkuvõttes kaotas Oja Herrmannile minuti ja 46,1 sekundiga, saades kirja 20. tulemuse. Kuigi Oja tuli koos Rene Zahknaga jaanuaris Pokljuka MK-etapil paarissegateatesõidus teiseks, oli tema senine parim individuaalvõistluse tulemus mullu Kanadas Canmore'is 12,5 km tavadistantsil saadud 23. koht.

Ojal on ka teoreetiline võimalus pääseda pühapäevasesse ühisstardist sõitu, olles esimene varu. Viimati pääses Eesti naislaskesuustaja ühisstardist sõitu 2011. aastal, mil Norras peetud Holmenkolleni MK-etapil sai Eveli Saue 30., ehk viimase koha.

Tuuli Tomingas sai tänases sprindis 67. koha (1; +3.01,5), Johanna Talihärm oli 77. (4; +3.34,8) ja Kadri Lehtla 98 sportlase seas 82. (2; +3.52,4).