Treener Mazzoni Kirpust: tegime muutusi ja tundides on imeline side

Epeevehkleja Erika Kirpu juhendaja on juba üle kahe aasta Itaalia nimekas treener ja endine tippsportlane Angelo Mazzoni, kelle sõnul on Kirpu leidnud vaimse tasakaalu, mis võimaldab taas enesekindlamalt vehelda.

14 tiitlivõistluste medalit võitnud Angelo Mazzoni juhendamisel Milanos treeniv Erika Kirpu on kogenud juhendaja sõnul leidnud heaks vehklemiseks hädavajaliku vaimse rahu ja tasakaalu. Mullu jäi Kirpu koondisest välja ja kaotas oma isa ning kõik raputused kajastusid vehklemises.

"Kõige tähtsam on, et vaim ja mõistus on Erikal nüüd märksa selgem," lausus Mazzoni ERR-ile. "Ta on vaiksem ja rahulikum. Kogu eelmine hooaeg oli väga halb ja tõenäoliselt ka isa [surma] tõttu, sest ta on tundlik. Alles hooaja lõpuks leidis ta tasakaalu. Seda hooaega on ta alustanud väga hästi. Tegime muutusi ja tundides on imeline side."

Mullu aitas Mazzoni oma nõuannetega Nikolai Novosjolovil võita karjääri kaheksanda tiitlivõistluste medali, EM-hõbeda. Erika Kirput juhendab ta 2017. aastast ja ütleb, et muutustega kohanemine võttis Kirpul aega, sest Itaalia vehklemiskooli tehnika on Eesti omast täiesti erinev. Samas ei pea ta ühe või teise riigi tehnikat tulemuse tegemisel tähtsamaks, sest võita saab väga erineva stiiliga veheldes.

"See pole nii tähtis, sest võita saab veheldes Itaalia stiiliga, aga ka Eesti, Venemaa, Hiina stiiliga. Alguses oli Erikal raskusi midagi muuta, sest olen itaallane. Andsin ja annan tunde Erikale ning ka Nikolaile ja tähtis oli, et mõistsime teineteist," ütles Mazzoni. "Nagu aru saan, siis nad suudavad midagi muuta,
areneda ja lisada oma arsenali miskit uut."

Mazzoni võistles sportlasena kuuel olümpial ja võitis Itaalia meeskonnaga kaks kulda.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: