Lehis avapäevast: lõpuks olen rahul, algus oli väga rabe

Reedel alustati koduse vehklemise suurturniiri Tallinna Mõõk põhiturniiri eelringidega. Viis võitu saanud Nelli Differt murdis otse põhiturniirile, play-off'ides tagasid edasipääsu 64 parema sekka veel Kristina Kuusk, Julia Beljajeva, Erika Kirpu ja Katrina Lehis.

Alagrupis kuuest matšist kolm võitnud Katrina Lehis tunnistab, et algus oli keeruline. "Lõpuks olen rahul, algus oli väga rabe. Kuidagi ei saanud ennast üldse käima ja ei saanud üldse soone peale. Päris hirmus oli, aga iga matšiga läks aina paremaks ja tegime uuesti korraliku soojenduse ja lõpp oli juba päris hea."

Play-off'ides läks Lehisel juba lihtsamalt, kui eestlanna teenis kolm kindlat võitu. "Õnneks suutsin kohe ette minna ja seda eduseisu hoida. Vahepeal lasin muidugi mõned lollused ka sisse, aga eks arutame nüüd natuke homset ja õnneks saab homme edasi vehelda."

"Iga matšiga läks aina paremaks ja füüsiliselt tunnen ennast üsna hästi. Hommikul teeme uue korraliku soojenduse ja eks uus päev näitab, et kuidas ja mida."

Kristina Kuusk teenis alagrupis viis võitu ning pidas play-off'ides maha korralikud lahingud. "Esimene matš hakkas ikka väga raskelt. Jäin 0:2 taha, aga siis suutsin enda sealt kuidagi nii-öelda välja ujuda. Teises matšis mul ei olnudki mingeid ootusi. Lihtsalt sisendasin endale, et üks torge korraga ja et matš ei ole läbi enne kui on 15 torget käes. Hiinlased on ju teada-tuntud tehnikaspetsialistid ja nende ei ole tõesti matš enne läbi, kui on 15 käes."

"Tuli mitmekülgseid torkeid ja üritasin kõik need võimalused ära kasutada, mis ma võiks torgata, sest tean, et ta (hiinlanna Chengzi Xu - toim.) neid niisama lihtsalt ei anna. Nii kui nägin võimalust, läksin ja torkasin."

Sarnaselt Lehisele alustas rabedalt ka Erika Kirpu, kelle sõnul küll lõpupoole esitused oluliselt paranesid. "Jään rahule oma lõpupoolse vehklemisega, alguses oli natuke raske sisse elada. Olen juba eelnevalt töötanud selle nimele, sest see ei juhtunud minuga esimest korda, et võistlused algavad nii ja naa. Tundub, et on vaja veel tööd teha."

"Kui suudan näidata sellist vehklemist nagu [täna] lõpupoole, siis võin päris kaugele minna."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: