Kirdi abimees: olen ülimalt tänulik, et ta mulle sellise võimaluse andis

Foto: ERR

Eesti odaviskaja Magnus Kirdi abilise Marek Visteri sõnul peitub eestlase selle hooaja edu saladus asjaolus, et ta on püsinud terve.

"Kui eelmine aasta oli kevade viimase laagri eel seljahäda, siis see hooaeg on kõik olnud muredevaba. Kõik laagrid ja töö oleme saanud ära teha," lausus Vister intervjuus ERR-ile.

Vister ise tunneb Kirti juba lapsepõlvest ja kuulub sportlase taustatiimi. "Magnusel ei ole otseselt ühte treenerit nagu enamustel sportlastel. Magnusel on treenerite tiim: Heiko Väät, kes aitab visketrennides, Indrek Tustit, kes aitab üldfüüsilise plaaniga ja mina aitan need ellu viia. Olen iga päev trennides kohal ja nii see asi toimib."

Vister ütleb, et õpib Kirdi kõrval iga päev. "Minu jaoks on see hindamatu kogemus ja ma olen Magnusele ülimalt-ülimalt tänulik, et ta on mulle sellise võimaluse andnud. Mul on võimalik selles asjas nö kaasa lüüa."

"Magnusega teeme soojendustreeningud koos... ega siin mingit kunsti ei ole! Klapime omavahel hästi ja teame, mida võib välja rääkida ja mida ei või. Tegelikult on selline pealtnäha lihtne asi."

Võistluseelsetest eripäradest rääkides oskab ta Kirdi puhul välja tuua ühe. "Tema jaoks on peamine, et ta saaks jälgida oma tavapärast rütmi, mida oleme iga eelneva võistluse eel teinud," lausus Vister.

"Me ei ole üldjuhul väga pikalt enne võistlust kohale läinud ja see on talle sobinud. Eripära... talle meeldib enne võistlust pastat süüa. Eks igal sportlasel on heas mõttes kiiksud. Pasta on võib-olla tema kiiks."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: