Šveits alistas Kanada ja jõudis läbi aegade kolmandat korda MM-finaali ({{commentsTotal}})

{{1526738280000 | amCalendar}}
Šveits - Kanada.
Šveits - Kanada. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Taanis jätkuvatel jäähoki maailmameistrivõistlustel selgus viimane finalist, kui Šveits alistas poolfinaalis 26-kordse maailmameistri Kanada 3:2.

Kohtumist asus esmalt juhtima Šveits, kui Tristan Scherwey lõi 19. minutil Ramon Untersanderi söödust seisuks 1:0. Šveitslaste eduseis püsis kuni teise kolmandikuni, kui Bo Horvat viigistas 28. minutil seisu. Kolmandiku lõppsõna jäi aga Šveitsile, sest Gregory Hofman viis turniiri suurüllatajad vaheajale 2:1 eduseisul. Viimasel kolmandikul viskas Gaetan Haas seisuks juba 3:1 ja kuigi suurfavoriit Kanada suutis lõpuminutitel ühe värava tagasi visata, tagas edasipääsu finaali Šveitsi meeskond.

Šveitsi puurilukk Leonardo Genoni tegi kohtumise jooksul 43 tõrjet, Kanada väravavaht Darcy Kuemper tõrjus 14 vastaste pealeviset. Kokku tegi Kanada 45 pealeviset šveitslaste 17 vastu.

Šveitsile on tegemist läbi aegade kolmanda korraga jõuda jäähoki MM-il finaali. Viimati suudeti seda 2013. aastal, kui finaalis kaotati Rootsile ning enne seda mängiti maailmameistri tiitlile alles 1935. aastal.

Pühapäeval peetavas finaalis kohtub Šveits tiitlikaitsja Rootsiga, kes oli poolfinaalis 6:0 parem Ameerika Ühendriikidest. 2013. aasta MM-finaalis alistas Rootsi Šveitsi 5:1.