Soome sauna saanud Lätile visati kaheksa väravat ({{commentsTotal}})

{{1525592400000 | amCalendar}}
Läti jäi suurelt Soomele alla, pildil Nikita Jevpalovs ja Teuvo Teravainen.
Läti jäi suurelt Soomele alla, pildil Nikita Jevpalovs ja Teuvo Teravainen. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Jäähoki MM-i B-grupis jätkas võidukalt Soome koondis, kes alistas Eesti naaberriikide duellis Läti võistkonna koguni 8:1.

Soomlased läksid mängu juhtima avakolmandiku teisel minutil, kui Veli-Matti Savinaineni söödu järel avas skoori Sebastian Aho. Kuus minutit hiljem viis Savinainen Soome võistkonna juba 2:0 juhtima, kui vormistas väravaks Miro Heiskaneni resultatiivse söödu. Esimese kolmandiku lõpus sai värava kirja ka Antti Suomela, kui värava ees tekkinud segaduse järel kanti soomlaste 3:0 värav tema nimele.

Teisel kolmandikul sai Sebastian Aho kirja enda kohtumise teise tabamuse, kui viis 27. minutil Soome juba 4:0 ette. Viis minutit enne perioodi lõppu sai mängu teise värava kirja ka Veli-Matti Savinainen, kui HC Yugra mängumees seisuks 5:0 tegi.

Viimasel kolmandikul skooris Carolina Hurricanesi mängumees Teuvo Teravainen, kasvatades 14 minutit enne mängu lõppu soomlaste eduseisu kuueväravaliseks. Vaid minut hiljem viskasid kahekordsed maailmameistrid juba enda seitsmenda tabamuse, kui väravalööjate sekka lisandus Mikko Rantanen. Teuvo Teravainen viskas üheksa minutit enne mängu lõppu seisuks 8:0, kuid pool minutit hiljem vastasid lätlased enda kohtumise esimese ja ainsa tabamusega, kui lohutusvärava viskas Rihards Bukarts.

Veenva võiduga Eesti lõunanaabrite üle kerkis Soome B-grupi ainuliidriks, olles kahest mängust kogunud kuus punkti. Teisel kohal paikneval USA-l on viis punkti.

Paralleelselt peetud mängus alistas Šveits A-grupi matšis Slovakkia 2:0, kui väravad said kirja Tristan Scherwey ja Mirco Müller. Võiduga tõusid šveitslased grupis Venemaa ja Rootsi järel kolmandaks.

Toimetaja: ERR Sport