Suurvõistluste debütant Veerpalu: sain hea emotsiooni ja kogemuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Suurvõistlustel debüüdi teinud Andreas Veerpalu lõpetas Lahti maailmameistrivõistlused 50 km vabatehnikasõidu 51. kohaga. Võitis Alex Harvey, kellele Veerpalu kaotas 9.34,4.

„Algus läks hästi, olin tagapool, aga suusk oli hea," iseloomustas Veerpalu võistluse käiku. "Ringi lõpuks tulingi vist 18. kohal. Võib-olla pingutasin natuke üle, emotsioon oli nii kõva seal. Esimese ringi lõpus hakkas raske ja tõmmati hoog üles, sealt hakkasin vaikselt langema."

Vahepeal jagasite Aivariga (Rehemaaga) kohti – küll olid sina temast eespool ja vastupidi. Eks see oli vist viimase 20 kilomeetri kõige magusam asi? „Ma vaatasin, et olin talt eest ära pärast esimest ringi, siis ta püüdis mind uuesti kinni. Siis hakkas mul raske, läks tema eest ära ja siis püüdsin mina ta koos grupiga kinni. Nii ta läks.”

Mida sa tervikuna ütled, kui hästi sul õnnestus siin MM-il enda vorm realiseerida ja mida näitasid maailma tipud – kuidas neile lähemale saada? „Keeruline öelda. Kiired olud ja pundisõit, kui natukene maha jääd, hakkab vahe kasvama. Alguses tundus, et ei olegi kõige kehvem, aga lõpus läks päris raskeks. Tervikuna arvan, et ei ole kõige hullem.”

Kindlasti sinu jaoks debütandina väga huvitav MM? „Seda kindlasti, saab hea emotsiooni ja kogemuse.”

Kui palju kilomeetreid sa aastas kogud? "Aastas tuleb mingi 800 tundi ja kilomeetreid ka sinnakanti. Ma arvan, et väga palju teistest maas ei ole, saab veel natuke tõsta ja ei olegi kõige hullem."

Nii, et siit lähed edasi positiivse enesetundega? „Ma arvan küll, tuleb positiivselt edasi minna.”

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: