Riiber tõi Norra kahevõistlejad kuldselt finišisse

{{1677652380000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / REUTERS

Suusaalade maailmameistrivõistlustel Planicas võitis kahevõistluse meeskonnavõistluse Norra koondis (47.20,4), kelle kannul said kahvatumad medalid Saksamaa (+9,0) ja Austria (+9,3).

Suurema osa võistlusest sõitsid Norra ja Saksamaa koos ning viimast vahetust alustasid korraga ka Jarl Magnus Riiber (Norra) ja Julian Schmid (Saksama). Johannes Lamparter (Austria) sõitis aga esimese 2,5-kilomeetrise ringiga enam kui kahekümnesekundilise vahe tagasi.

Viimastel kilomeetritel raputati Lamparter siiski kandadelt ja Riiber suutis lõpuks ka Schmidist jagu saada. Sakslasel oli lõpusirgel käik täitsa väljas ja seetõttu sai tagant hoogsalt lähenenud Lamparter ta peaaegu kätte.

Riiberi kõrval tulid maailmameistriteks ka Espen Andersen, Jens Luraas Oftebro ja Jörgen Graabak. Saksamaa hõbedasse nelikusse kuulusid Schmidi kõrval Eric Frenzel, Vinzenz Geiger ja Johannes Rydzek. Austria kolmes esimeses vahetuses sõitsid Martin Fritz, Lukas Greiderer ja Stefan Rettenegger.

Esikolmikule järgnesid Prantsusmaa (+33,2), Soome (+2.00,9), Itaalia (+2.30,5), Jaapan (+2.42,1), USA (+4.03,2), Tšehhi (+4.14,2), Ukraina (+7.14,1) ja võõrustaja Sloveenia (+9.44,7).

Enne murdmaasõitu:

Päeva pikima õhulennu eest hoolitses mõistagi suurepärases hoos Jarl Magnus Riiber, kelle hüpe kandus 139 meetri kaugusele ning tähistab kahevõistlejate jaoks ühtlasi mäerekordit.

Espen Andersen, Jens Luraas Oftebro ja Jörgen Graabak nii kaugele ei küündinud, aga sellele vaatamata saab Norra suusasõitu alustada Austriast 20 sekundit varem. Samuti võimsa, 137 meetri peale kandunud hüppe teinud Julian Schmid tõstis Saksamaa kolmandaks, Norrast 23 sekundi kaugusele.

Esikolmikule järgnevad Prantsusmaa (+0.40), Jaapan (+1.15) ja Soome (+1.21). Suusasõit algab kell 16.

Enne hüppevooru:

Favoriidina asub Planicas võistlustulle aasta eest Pekingi olümpiamängudel lähimaid konkurente Saksamaad ja Jaapanit ligi minutiga edestanud Norra koondis, kes mullu võistles koosseisus Espen Björnstad, Espen Andersen, Jens Luraas Oftebro ja Jörgen Graabak.

Björnstadi asemel on kolmapäeval stardis Jarl Magnus Riiber, kes on Planicas võitnud nii normaalmäevõistluse kui pühapäeval esmakordselt kavas olnud segavõistkondade jõuproovi. Teisipäeval tegid kahevõistlejad Planicas esimese suure mäe treeningu ja Riiber oli taas suurepärases hoos, kui tegi 137,5 meetriga päeva pikima õhulennu.

Norra peamisteks konkurentideks on Saksamaa, kes võistleb koosseisus Johannes Rydzek, Eric Frenzel, Vinzenz Geiger ja Julian Schmid ning Austria (Martin Fritz, Stefan Rettenegger, Lukas Greiderer, Johannes Lamparter). Kindlasti tahab medaliheitlusesse sekkuda Jaapan koosseisus Yoshito Watabe, Yuja Yamamoto, Sora Yachi ning Ryota Yamamoto.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: