Koostööpartneri pankrot toob uisutajatele ühe asemel kaks EM-medalit

Kuna medalitootja läks pankrotti, siis saavad iluuisutamise Euroopa meistrivõistluste edukad sportlased esialgselt ajutise medali ja nö pärismedali alles hiljem posti teel.

"Medalitega on lugu selline, et rahvusvaheline uisuliit tellib medalid ise ja saadab need korraldajatele. Need on ehtsast kullast, hõbedast ja nii edasi," selgitas rahvusvahelise alaliidu koordinaator Margus Hernits ERR-ile.

"Enne jõule jõudis rahvusvahelise uisuliiduni info, et medalitootja on pankrotti läinud. Ei ole võimalik selle ajaga kuskilt neid tellida. Mingeid poolpiduseid... need peavad olema õiged medalid."

"Soomes jaotatakse välja ajutised medalid, aga ISU saadab õiged, pärismedalid pärast sportlastele koju kätte ja vanu tagasi andma ei pea," ütles Hernits. "Nii et kõik saavad kaks medalit!

Võistlused peetakse Soomes ja varuplaan on kasutuses ka halli osas, kuna algselt pidi EM toimuma Helsingsi Hartwall Arenal, aga viiakse läbi Espoos. Plaan B mõttes on Hernitsa sõnul tegu siiski rahuldava lahendusega, aga toob siiski välja, et soomlastele meeldib kokku hoida.

"Seda on näha muudes valdkondades ka. Ka siin võistlusel: natuke siit, natuke sealt. Meie korraldame, siis üritame maksimumi - kõige parem valguslahendus, teha püüdlikult," lausus ta.

"Aga vanad lääneriigid võib-olla nii ei pinguta nagu meie. Saavad natuke lubada vabamat suhtumist. Aga üldiselt ju kõik toimib! Jäähalli toiduvalik on võrreldes eelmiste võistlustega Soomes tunduvalt parem. Ei ole ainult Marie küpsis ja ämbrikohvi."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: