Eesti naiste teatenelik sai teist MK-etappi järjest kümnenda koha

{{1670739840000 | amCalendar}}
Susan Külm
Susan Külm Autor/allikas: Hendrik Osula

Laskesuusatamise MK-etapil Austrias Hochfilzenis saavutas Eesti teatenaiskond koosseisus Regina Ermits, Tuuli Tomingas, Susan Külm ja Johanna Talihärm teist võistlust järjest kümnenda koha.

Eesti avavahetust sõitnud Regina Ermits lasi esimeses tiirus viiest viis ja väljus tiirust kaheksandana, kaotust 11 sekundit. Püstitiirus tuli tal võtta kaks varupadrunit ning kaotus suurenes 50,4 sekundile.

Liidrist Rootsist 1.13 hiljem rajale läinud Tomingas alustas puhaste paberitega ja läks lamadestiirust ära 14. kohal, kaotust rootslannade ette tõusnud Prantsusmaale ja Itaaliale oli 1.17. Paraku jäi tal ka varupadrunite järel püstitiirus üks märk püsti ja tuli käia trahviringil.

Kvarteti kolmas liige Susan Külm ei vajanud varupadruneid kummaski tiirus ning läks kümnendana ära sisuliselt koos Ukraina, Austria, USA ja Sloveenia esindajatega liidritest kaks ja pool minutit hiljem.

Viimast vahetust alustas esikohalt Rootsi, kellele järgnesid 11,4 sekundi kaugusel Prantsusmaa, 11,9 sekundi kaugusel Saksamaa ning neljandana Itaalia (+19,0). Julia Simon läbis mõlemad tiirud puhaste paberitega ja tõi prantslannad (0+4) esimesena üle finišijoone, Rootsi (0+9) kaotas teisena 10,4 ja Itaalia (0+4) kolmandana 18,5 sekundit.

Suurepäraselt lasi ka Eesti ankrunaine Johanna Talihärm, kes ei eksinud samuti kordagi ja Eesti (1+5) tuli teist MK-etappi järjest kümnendale kohale, kaotust Prantsusmaale kogunes lõpuks 4.00,1.

Enne võistlust:

Eesti teatenelik läheb rajale koosseisus Regina Ermits, Tuuli Tomingas, Susan Külm ja Johanna Talihärm ehk samamoodi nagu kümme päeva tagasi Kontiolahtis.

Siis kasutasid eestlannad kokku kuut varupadrunit, kaotust võitjatele kogunes 5.08,5 ja tasuks kümnes koht. Kontiolahtis võidutsesid rootslannad Saksamaa ja Norra ees.

Eelmisel hooajal jõudsid Eesti naised kolmel korral esikümnesse – Kontiolahtis saadi üheksas koht, Ruhpoldingis olid nad kaheksandad ja Hochfilzenis kümnendad.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: