Coolbet hokiliigas tabeliliidrid ei vääratanud

Jäähoki
Jäähoki Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Coolbet hokiliigas olid võidukad liidermeeskonnad Riia HK Kurbads ja Tallinna HC Panter.

Tallinna HC Panter alistas laupäeval võõrsil Narva PSK tulemusega 3:1 (1:0, 1:0, 1:1). Pantritele tõid võidu Kevin Parrase, Silver Kerna ja Jaanus Sorokini väravad, piirilinna meeskonna autabamuse sepistas Jegor Nevzorov. Narva PSK väravavaht Daniil Seppenen tõrjus mängu jooksul 56 ning HC Panteri puurilukk Anatoli Sizov 20 vastaste pealeviset. HC Panter on võitnud Narva PSK-d kõigis kolmes senipeetud põhiturniiri mängus.

Nelja viimase aasta meister Tartu Välk 494 pidi oma koduhallis Astri Arenal vastu võtma 5:7 (3:2, 1;2, 1:3) kaotuse HS Rigalt. Avakolmandiku tartlased võitsid, viimase perioodi eel näitas tabloo viigiseisu 4:4, ent siis pöörasid noored lätlased mängu enda kasuks.

Tartlaste resultatiivsemad olid Oleksii Voitsekhivskyi (2+1) ja Vassili Titarenko (1+2), ühe värava viskasid Dmitri Kuznetsov ja Anatoli Jakovlev. HS Riga poolel tegid skoori Sandis Auzinš, Matiass Daniels Grinbergs, Verners Fricbergs, Raivis Strazdinš, Dmitrijs Dilevka, Aleksandr Zaprivoda ja Martinš Biezais. Tartu Välgu väravavahid Antons Naumovs (25) ja Juri Bahturin (7) tõrjusid mängu jooksul kokku 32 vastaste pealeviset. HS Riga väravasuul tegi Aksels Ozols kahjutuks 53 tartlaste üritust.

Laupäeva viimases kohtumises teenis liidermeeskond Riia HK Kurbads 11. järjestikuse võidu, kui kodujääl alistati Kohtla-Järve SK Viru Sputniku 5:2 (4:0, 1:1, 0:1).

HK Kurbadsi kasuks viskas kaks väravat Julians Misjus ning ühe Rihards Ligis, Edgars Adamovičs ja Marcis Zembergs, Viru Sputniku poolel olid täpsed Allan Saar ja Nikita Tsõganov. Külaliste väravasuul tõrjus äsja Eesti koondises debüteerinud puurilukk Sergei Andrejev 60 kodumeeskonna pealeviset. HK Kurbadsi väravavaht Arginto Milbergs sekkus 19 korral.

Pühapäevastes mängudes täiendasid punktiarvet Riia HK Kurbads ja tiitlikaitsja Tartu Välk 494. Riia HK Kurbads alistas Kohtla-Järve SK Viru Sputniku tulemusega 3:1 (2:0, 0:0, 1:1). Väljakuperemeeste väravad viskasid Juris Berzinš, Julians Misjus ja Toms Hartmanis, külaliste poolel skooris Maksim Urlihh. HK Kurbadsi väravavaht Arginto Milbergs tõrjus mängu jooksul 20 ning Viru Sputniku üleväljakolleeg Sergei Andrejev 42 vastaste pealeviset.

Tartu Välk 494 alistas kodujääl HS Riga 9:3 (1:1, 7:1, 1:1) ning võttis laupäevase kaotuse eest revanši. Mängu esimene ja viimane kolmandik lõppesid 1:1 viigiga, teisel perioodil viskas Välk pisut enam kui kümne minuti jooksul seitse väravat ning pööras kohtumise kindalt enda kasuks.

Tartlaste väravad viskasid Otar Sakhokia (1+2), Maksim Rõbuškin, Harri Koll (1+1), Dmitri Kuznetsov (2+0), Martinš Lavrovs (1+1), Vassili Titarenko (1+2) ja Maksims Širokovs (2+1). Kaks söödupunkti said kirja Oleksii Voitsekhivskyi, Nikita Zantmans, Olev Kork, Nikita Trofilov ja Aleksejs Širokovs. HS Riga leerist olid täpsed Matiass Daniels Grinbergs, Danila Lobačovs ja Verners Fricbergs, kaks väravasöötu andis Raivis Strazdinš.

Välgu väravavaht Andrei Bonch-Bruevich tõrjus mängu jooksul 37 vastate pealeviset. HS Riga väravavahid Oskars Gusevs js Aksels Ozols tegid kokku kahjutuks 47 litrit.

Coolbet Hokiliiga tabeliseis: HK Kurbads 24 (12), HC Panter 19 (11), Tartu Välk 494 12 (11), HS Riga 9 (12), Narva PSK 8 (10), HC Everest 6 (8), SK Viru Sputnik 0 (10).

Toimetaja: Henrik Laever