Tilga: hooaeg on olnud pikk ja puhkust pole olnud

Karel Tilga Tokyo olümpiamängudel
Karel Tilga Tokyo olümpiamängudel Autor/allikas: Karli Saul

Karel Tilga, kes on kogu võistluse hädas olnud vigastusega, pole ühelgi alal head rütmi leidnud. Plaan on aga võistlus siiski lõpuni teha.

"Ega mul paremaks ei läinud kahe päeva vahel, et suhteliselt sama seis. Hea uudis oli see, et hullemaks ei läinud, aga halb uudis oli see, et paremaks ka ei läinud. Kui eile kaugust ei saanud hüpata, siis kaugushüpe on üldjoontes lihtsam kui teivashüpe. Nad on sarnased, aga teivashüppes ei saa olla ebakindel ja äratõuge pehme. Ma ühe korra proovisin peale joosta, aga kohe kui lõtv samm lõppes ja üritasin kiirendada ning rünnata teibakasti, siis hakkas jalg tagant kiskuma. Seega oli targem seekord mitte proovida," selgitas Tilga.

Tõkkejooksu oli ta hommikul enda sõnul lihtsalt läbi jooksnud ja kettaheiteringis ei saanud tehniliselt hakkama. Sellegi poolest kavatseb Tilga osaleda ka odaviskes ja 1500 meetri jooksus.

"Enda arvates tegime kõik õigesti. Tulime varem kohale ajavahega kohanema. Vedelike tarbimine oli kontrolli all. Hooaeg on olnud pikk, kaheksa kuud saab täis paari päeva pärast. Sisehooaja esimene võistlus oli 7. jaanuaril ja puhkust pole olnud," arutles Tilga, mis võis ikkagi vigastuse põhjustada.

Toimetaja: Kristin Lass

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: