Olümpia jaoks Tokyosse saabunud sportlane andis positiivse koroonaproovi

Olümpiarõngad Tokyo rahvusstaadioni ees.
Olümpiarõngad Tokyo rahvusstaadioni ees. Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Tokyo olümpiamängude korraldusmeeskond teatas neljapäeval, et ühel Tokyosse saabunud sportlasel avastati koroonaviirus. Nimetamata koondislane saabus Tokyosse kolmapäeval ning ei olnud veel jõudnud olümpiakülasse minna.

Alates kolmapäevast on Tokyos eneseisolatsiooni suunatud juba mitme koondise delegatsioonid, sealhulgas 21 Lõuna-Aafrika Vabariigi ragbimeeskonna ja kaheksa Keenia ragbinaiskonna liiget. Samuti Lisaks tuvastati koroonaviirus seitsmel töötajal hotellis, kus peatub 31-liikmeline Brasiilia delegatsioon.

Aina intensiivsemalt Tokyos levima hakanud viiruse tõttu on Tokyo prefektuuri kuberner Yurike Koike ja Rahvusvahelise olümpiakomitee president Thomas Bach otsustanud kohtuda, et arutada koroonaviiruse mõju olümpiamängudele. Bach ütles kolmapäeval, et kehtestatud koroonaviiruse tõkestamise meetmed on küllaldased ja Jaapani elanikud peaksid olema kindlad turvaliste olümpiamängude toimumises.

ROK-i president kinnitas enda usku olümpiamängude ohutusse toimumisse neljapäeval ning ütles, et tavakodanike võimalus koroonaviirust osalejatelt saada on olematu, sest avastatud koroonajuhtumid saadetakse koheselt eneseisolatsiooni.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: