Norra laskesuusakoondis krooniti Euroopa meistriks, Eesti 15.

Robert Heldna
Robert Heldna Autor/allikas: Jarek Jõepera

Poolas Duszniki-Zdrojs toimunud laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlustel pälvis Eesti koondis teatesõidus 15. koha. Kuldmedali said kaela Norra laskesuusatajad.

Avavahetuses sõitnud Regina Oja kasutas esimeses tiiru ühte ja teises kolme varupadrunit ning andis teate üle Johanna Talihärmale 13. kohal, kaotades liidrile Rootsile 38,5 sekundiga.

Talihärm pidi peale esimest tiiru käima ühel trahviringil ning kasutas ka järgmises ühte vadrupadrunit, mistõttu langes Eesti ühe koha võrra, 14. positsioonile. Kaotust liidriks kerkinud Norrale oli kogunenud üks minut ja 13,1 sekundit.

Kalev Ermitsa esimene tiir läks üle kivide ja kändude ning nii tuli eestlasel käia kahel trahvriringil. Teine tiir tuli Ermitsal välja ning ühe vadrupadruniga langesid kõik märgid. Vahetust Robert Heldnale üle andes oli Eesti 13. kohal, kaotust liidrile Norrale oli kogunenud kaks minutit ja 19,3 sekundit.

Heldna tegutses esimeses tiirus eksimatult ning kasutas teises kahte varupadrunit. Finišisse tõi ta Eesti koondise 15. kohal, kaotades Euroopa meistriks kroonitud Norrale 3.44,8.

Norra kasutas kokku seitset varupadrunit ning käis ühel trahviringil. Finišisse jõudis võidukas koondis ajaga 1:01.23,7. Hõbemedalid said kaela sakslased (0+7; +30,7) ja pronksid ukrainlased (0+10; +52,5).

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: