Soome kaotas ja läheb veerandfinaalis kokku Rootsiga

Jäähoki U-20 MM: Kanada - Soome Autor/allikas: SCANPIX / AP

Jäähoki U-20 maailmameistrivõistlustel Edmontonis tõmmati aasta viimasel päeval joon alla alagrupimängudele. Parima asetusega lähevad veerandfinaali võõrustaja ja USA.

A-grupi viimases mängus läksid vastamisi kaks seni vaid võite tunnistanud meeskonda ning nende omavahelises duellis oli Kanada parem Soomest 4:1 (1:0, 2:0, 1:1).

Seega võitis Kanada A-alagrupi täisedu 12 punktiga. Teiseks tuli Soome üheksa, kolmandaks Saksamaa viie ja neljandaks Slovakkia nelja punktiga. Kõik mängud normaalajal kaotanud Šveits jäi viimaseks.

B-grupi viimases mängus oli USA parem Rootsist 4:0 (2:0, 2:0, 0:0). Eelnevalt oli Tšehhi alistanud oodatult Austria 7:0 (0:0, 3:0, 4:0).

USA võitis alagrupi üheksa punktiga, aga veerandfinaali jõudsid ka Venemaa kaheksa, Rootsi seitsme ja Tšehhi kuue punktiga. Kõik mängud kaotanud ja vaid ühe värava visanud Austria oli null punktiga viimane.

Laupäeval toimuvates veerandfinaalides kohtuvad Venemaa - Saksamaa, Soome - Rootsi, Kanada - Tšehhi ja USA - Slovakkia.

Eelmisel korral Tšehhis toimunud U-20 MM-i võitis rekordiliselt 18. korda Kanada, kes alistas siis finaalis Venemaa. 2019. aastal krooniti maailmameistriteks aga Soome juuniorid.