Ühisstardist sõidus võidutsenud Zahkna: suusatase on raudselt tõusnud

Otepääl jätkusid reedel suvebiatloni Eesti meistrivõistlused, kus ühisstardist sõidus triumfeerisid Rene Zahkna ja Regina Oja.

Haaravas meeste 12,5-kilomeetrises sõidus jõudsid Zahkna, Kalev Ermits ja lätlane Roberts Slotinš koos viimasesse tiiru, finišisirgel edestas Zahkna põnevas lõpuheitluses Ermitsat 0,6 sekundiga ja ühe trahviringi enam sõitnud lõunanaabrit seitsme sekundiga.

"See oli tähtis, mis sest, et konkurents oli väiksem kui talvel harjunud oleme. Me ise otsustame, kui prestiižne see medal on ja igal juhul oleme mingil määral ikkagi valmistunud Eesti meistrivõistlusteks," rääkis Zahkna ERR-ile. "Ühisstardist sõit on minul pigem tugevam selle tõttu, et on neli tiiru ja mees mehe vastu sõit."

"Ma ei tahaks öelda, et õnne oli, aga maru napikas oli lõpuks ikkagi. Treeningutel meil sellist asja omavahel ei ole," kommenteeris Zahkna heitlust Ermitsaga.

Mida suvebiatloni esitused enda kohta näitasid? "Kindel on see, et suusatase on mul raudselt tõusnud. Eelmisel aastal oli ikkagi niimoodi, et kui Läti poisiga võrrelda, siis iga ring sõitis ta mulle ühe trahviringi tagasi, aga see aasta on nii võistlustel kui varasematel treeningutel selge, et mul on selline keskmine baastase suusatamises selgelt tugevam."

Naiste konkurentsis järgnesid 10-kilomeetrisel distantsil Regina Ojale Tuuli Tomingas (+19,5) ja Darja Virolainen (+21,9).

Kui oluline praegune vorm on, kui hooaja alguseni veel mõni kuu aega? "Ütleme nii, et asi on kontrolli all, aga kui juba stardijoonele tulla, siis tahaks korraliku soorituse teha ja et see väljenduks ka tulemuses," tunnistab Oja.

"Selles mõttes on raske [kommenteerida], sest vormi ma selleks sättinud ei ole ja väga suuri ootusi mul ei olnud. Pingutada jõuab ka väsimuse pealt, ehk nii palju ta näitab."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: