Ülivõimsa vabakava uisutanud 15-aastane Štšerbakova võidutsenuks ka meeste seas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Iluuisutamise Venemaa meistrivõistlustel tegi võimsa võistluse 15-aastane Anna Štšerbakova, võites teist aastat järjest kuldmedali.

Lühikava järel teisel kohal olnud Štšerbakova uisutas pea veatu vabakava, teenides kohtunikelt hindeks 181,94 punkti! Võrdluseks: naiste vabakava maailmarekord on 166,62 punkti! Riikide meistrivõistluste punktisummad aga maailmarekorditena arvesse ei lähe.

Štšerbakova vabakavas oli kolm neljakordset hüpet, neist kaks kaskaadis, mille ta sooritas täiesti puhtalt. Pisike eksimus tuli aga neljakordse flip'i maandumisel.

Kahe kava kokkuvõttes teenis Štšerbakova 261,87 punkti (ametlik maailmarekord on 247,59), mis tõstis ta lühikava järel liidrikohal olnud 16-aastasest Aljona Kostornajast mööda. Lühikava ja koondsumma maailmarekordiomanik Kostornaja lõpetas kodused meistrivõistlused 259,83 punktiga, vabakava eest teenis ta 169,97 punkti.

Mõlemas kavas ja seega ka kokkuvõttes sai kolmanda koha 15-aastane Aleksandra Trussova, kes lõpetas 226,34 punktiga. Vabakava maailmarekordiomaniku Trussova kavas oli samuti kolm neljakordset hüpet, paraku ei suutnud ta neist kahte sel korral puhtalt hüpata.

Esimesena jäi medalita 2015. aasta Euroopa ja maailmameister Jelizaveta Tuktamõševa, kes lõpetas 128,89 punktiga. Lühikava järel viiendal kohal olnud kahekordne maailmameister ja olümpiahõbe Jevgenia Medvedeva otsustas vabakavast loobuda, kuna tal olid probleemid uisusaapaga. Valitsev olümpiavõitja Alina Zagitova jäi aga võistlusest üldse kõrvale, kuna teatas detsembri alguses, et teeb teadmata ajaks võistluspausi.

15-aastase Štšerbakova soorituse teeb aga võimsamaks asjaolu, et nende tulemustega olnuks ta parim ka meeste vabakavas ning võitnuks ka meistritiitli – meeste vabakavas oli 177,70 punktiga parim 16-aastane Artur Danieljan, meistriks tuli aga 260,98 punktiga Dmitri Alijev.

Lühikava järel alles 13. kohal olnud Danieljan võitis 253,42 punktiga hõbemedali, pronksi teenis lühikavas kaheksas olnud 21-aastane Aleksandr Samarin, kes kogus 252,74 punkti. Lühikavas parim tulemuse teinud 19-aastane Makar Ignatov jäi esimesena medalita, lõpetades 249,46 punktiga.

Paarissõidus võitsid 233,66 punktiga kuldmedali Aleksandra Boikova ja Dmitri Kozlovski, vaid 0,47 punktiga kaotasid neile lühikava järel juhtinud Jevgenia Tarassova ja Vladimir Morozov. Pronksi võitsid 219,72 punktiga Darja Pavljutšenko ja Deniss Hodõkin.

Jäätantsus triumfeerisid 220,74 punktiga Viktoria Sinitsina ja Nikita Katsalapov, edestades 1,02 punktiga Aleksandra Stepanovat ja Ivan Bukinit. Pronksi võitsid 197,73 punktiga Tiffany Zahorski ja Jonathan Guerreiro.